Deniz Yıldızı’nın Yeni Başkanı Karahasan « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 16:54
Deniz Yıldızı’nın Yeni Başkanı Karahasan
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2021 - 22:57

Kongrede ilk olarak divan kurulu seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Fatma ERTÜRK başkan vekilliğine Eyüp Çiftçi yazmanlığına da Mustafa Han önerilerek oy birliği ile seçildi.

Ferhat Deniz nezaretinde Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Ardından derneğin yönetim ve denetim kurulu raporları ile hesap raporları okundu. Yönetim kurulu raporunu Dernek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ferhat DENİZ, okudu.

Kısa bir açılış konuşması yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ferhat DENİZ, gündemi okuyarak gündeme ilave edilecek bir konu olup olmadığını sordu. Gündem aynı şekli ile kabul edildi. 

   Yönetim kurulu faaliyet raporu Ferhat DENİZ tarafından okundu ve ibra edildi. Kesin hesap raporu ile denetim kurulu Ferhat DENİZ raporları tarafından okunarak genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

   Tüzük değişikliği ile ilgili madde gereği; mevcut dernek tüzüğünün değiştirilecek maddeleri okunarak genel kurula sunuldu.  Değişiklik ve ilaveler, eski ve yeni hali ile birlikte maddeler halinde oy çokluğu ile kabul edildi.  

 Dernek tüzüğünün 8. maddesine göre Yönetim ve Denetim kurullarının açık oy ile yapılması genel kurula önerildi. Genel kurul dernek tüzüğünün 8. maddesini göz önüne alarak oylamanın açık olarak yapılmasına karar verdi.

Divan başkanlığına sunulan 7 asil 7 yedek yönetim kurulu üyeliği ile 3 asil 3 yedek denetim kurulundan oluşan Cumhur Karahasan başkanlığındaki liste okundu.  Başka bir ilave ya da listenin olup olmadığı soruldu. Yönetim oy birliği ile ibra edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde divan kurulu başkanı Fatma Ertürk yeni yönetime hayırlı olsun diyerek teşekkür etti. 

Yeni seçilen yönetim kurulu adına konuşan Cumhur Karahasan konuşmasında; “Derneğimizin kuruluşundan bu yana ilk önce Başkanımız Emine Acar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ahirete intikal etmiş kardeşlerinize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bundan sonra da kardeşlerimizle; birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bundan öncede olduğu gibi bundan sonrada daha çok ve güzel işler yapıp; umutsuz insanlarımıza bir umut, bir ışık olmaya devam edeceğiz. Burada hepimizin amacı bir kardeşimizin Allah razı olsun demesi. Bir kardeşimizin duasını almak için hepimiz çalışacağız” dedi.

Başkan Karahasan’ın konuşmasının ardından her bir rapor, ayrı ayrı olacak şekilde, oy birliği ile kabul ibra edilmiş oldu.

Genel kurulda oy birliğiyle kabul edildi. Genel kurul toplantısı aynı gün saat 12.00 de sona erdi.

İŞTE CUMHUR KARAHASAN’IN LİSTESİ;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Cumhur Karahasan

Ferhat Deniz

Eyüp Çiftçi

İhsan Yüksel

Halil Kütük 

Arzu Damcı

Nihat Yayla

 Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Gülten Koç          

Turan Bekaroğlu 

Abdullah Akgün

Aydın Kömürcü

Abdullah Ayvaz 

Recep Şahin

Sedat Çört           

Denetleme  Kurulu Asil Üyeler

Fatma Ertürk    

Ayşe Çetin        

İbrahim İnç

Yönetim Kurulu Yedek  Üyeler

Halil Şahin

Yunus Kemal

Ömer Uzun

.

Haber: Fatma Uğurlu