Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR29,0018% 0.05
EURO31,2275% 0.02
STERLIN36,4020% 0.04
FRANG33,0122% 0.17
ALTIN1.858,89% -0,41
BITCOIN1.237.000-3.042

Cumhuriyetimizin 96. yılı Coşkuyla Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 96’ ncı yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşkuyla kutlandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhuriyetimizin 96. yılı Coşkuyla Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 96’ ncı yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşkuyla kutlandı.

28 Ekim Pazartesi günü saat 13.00’de Cumhuriyet Meydanı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlama programları, 29 Ekim Salı günü saat 09.00’da Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü ile devam etti.

Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen kabul töreninin ardından saat 10.00’da İlçemiz Stadyumu’nda Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni düzenlendi. Kaymakamımız Ali İkram Tuna ve İlçe Belediye Başkanı Recep Yakar’ın, öğrenciler, resmi ve özel kuruluşlar ile halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasıyla başlayan törende; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Kaymakam Tuna’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması, şiirler, halk oyunları, gösteriler ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi yer aldı.

Kaymakam Tuna günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada; “Cumhuriyetimizin 96 yıl dönümü münasebeti ile düzenlediğimiz bu anma ve kutlama programına katılarak milli coşkun ortağı olan tüm konuklarımızın ve Bulancaklıların Cumhuriyet bayramını tebrik ediyor sizleri saygıyla selamlıyorum.  

Kıymetli misafirler; bugün, uzun süren ve beşeri  mali ve fiziki sermayemizi milli moral ve umudumuzu tahrip eden Balkan savaşları ve hemen akabinde patlak veren 1. Dünya savaşı neticesinde üzerine çöken kara bulutları Hakka olan imanı, Hürriyete olan düşkünlüğü, milli iradeye olan güven ve sadakati ve milli gücü olan azim ve kararlılığıyla yürüttüğümüz bir diriliş destanı olan Kurtuluş Savaşı ile kurduğumuz cumhuriyetimiz, 96 yaşında.

Bu çerçevede, ben Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne başta Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kadrolar olmak üzere canını ülkesine feda eden Aziz şehitlerimize, Kahraman gazilerimize, emeklisinden, mühendisine siyasetçisinden bürokratına, esnafından işadamına, öğretmeninden askerine ve polisine, bu ülkenin varlığına gelişmesine kalkınmasına refah ve huzuruna katkıda bulunan herkesi Şükran ve minnetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti bu ruh ve dinamizm ile ilelebet payidar olacaktır. Saygılarımla.” dedi.

Program, Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılan tüm öğrencilerin tören geçişi yapması ile sona erdi.

YORUM YAP