Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.122.1770.979

10 KASIM

“Saat dokuzu beş geçe Atam Dolmabahçe’de Gözlerini kapamış Bütün Dünya ağlamış Uzun uzun kavaklar Dökülüyor yapraklar Ben atama doymadım Doysun kara topraklar”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
10 KASIM

“Saat dokuzu beş geçe Atam Dolmabahçe’de Gözlerini kapamış Bütün Dünya ağlamış Uzun uzun kavaklar Dökülüyor yapraklar Ben atama doymadım Doysun kara topraklar”………………..demeyecek, işi çocuk aklına ve magazine boğmayacağım.. Saat 9’da 10’da kaçta öldü ben bilemem. Zira çokta önemli değil…Benim söylemlerim beni bağlar ve benim anladığım Atatürkçülük kavramı tamda aşağıdaki gibi.. Aslında bu husus ciltler dolusu kitabı hak eder ancak Hazreti Ali der ki:“İlim bir nokta idi onu cahiller çoğalttı.. ”“Atatürk ölmedi içimizde” gibi maksadı aşan muhabbetlere de gitmeyeceğim.! Her fani ölür. Baki kalan tek şey gökkubbede bırakılan hoş sedadır. İşte o hoş seda ise, bırakılan eserler, ayakta kalan fikirler, hür akıl, vicdani süzgeçten geçen ve şeytani olmayan zekadır.. İnsana ve insanlığa ufuk açan, “fikri ve vicdanı hür” nesiller mefkûresini hedef gösteren Atatürk’ü rahmetle anarken bir gerçeği belirtmekte fayda var…

Şu iki gurup ülkenin geleceğini çaldı.1. Atatürk’ü koruma kanunu çıkaranlar ki bunlar, Atatürk üzerinden kendilerini korumaya tevessül edip fikri değil kişiyi koruyup Atatürk’ü insanlığa put yaptı.2.Atatürk’ün ülkenin her yerine heykelini dikenler ki bunlar, Atatürk heykeli üzerinden kazanç sağlayıp fikirleri konuşmak yerine, Atatürk’ü insanlığa put yaptı…Oysa Atatürk, puta ve putçuluğa düşman olan, insana yatırımı hedef gösteren fikir adamıydı….Tartışılmayan, konuşulmayan, fikri manada eleştirilmeyen, dokunulmayan, akıl süzgecinden geçirilmeyen her şey puttur..İşte bu nedenle milletimize Atatürk’ü put yapıp, Atatürk üzerinden kendilerine siyasi, ekonomik kazanç sağladılar…1923 ile 1938 arasında yoksulluk ve fakirliğin zirve olduğu on yılı aşkın kısa zamanda her yıla dört fabrika sıkıştırıp (40) kırkı aşkın ağır sanayi fabrikası açan Aziz Atatürk’ün yaptıklarını görmeyip, Atatürk putu ile insanımızı aldatanların bize verecek olduğu Atatürkçülük fikri olmadığı gibi, Atatürk’ü din ile vurup, Atatürk’ün kazanımlarını yabancılara satanların bize söyleyecek olduğu akla uygun hiç bir sözü yoktur…Ey aziz Atatürk:Ruhun şad olsun.Senin fikirlerini anlayan ve idrak eden Türk gençliği her daim var olacaktır.Zira senin de dediğin gibi milletimiz zekî ve çalışkandır…Din, bireyin vicdanı ile, vatan sevgisi ise, vatana hizmetle ölçülür…Dinden kazanç sağlayan dinsiz olduğu gibi, vatana bir fabrika açmadan vatan sevgisi anlatanlarda vatanszıdır…Doğru yolda olana selam olsun.

YORUM YAP