DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN68.699,992.205

Zincir Mağazalara Dur Denilmeli

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Meclis Başkanı Necmettin Şükrü Ataün’den Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na ziyaret.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Zincir Mağazalara Dur Denilmeli

Zincir mağazaların Giresun merkezdeki durumu ve kayıt dışı işletmelerin denetimi üzerine bilgi alışverişi şeklinde geçen ziyareti değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çakırmelikoğlu, “Yerel işletmelerimizin sağlıklı bir yapıda devam edebilmesi ve il ekonomisine katma değer sağlanabilmesi adına uluslararası/ulusal zincir mağazalarla ilgili kati kararlar alınmalıdır. Mevcut yapının revize edilmesi ve yeni mağaza açılışlarına engel olunması ilimizin ekonomik kalkınmasına mutlak fayda sağlayacaktır. Ayrıca illerde valilik, belediye ve ticaret odaları vasıtasıyla oluşturulacak komisyonlarla işletme açılışlarının bundan böyle karara bağlanması daha faydalı olur görüşündeyiz. Diğer yandan odalara kayıtlı ticaret yapan işletmelere nazaran kayıt dışı ticaretin önüne geçilmesi adına yerel idaremiz ile daha sıkı çalışma arzusundayız. Bu konuda son dönemde denetimlerin artırılması sevindiricidir.” diye konuştu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, zincir mağazalara sıcak bakmadıklarını ve buna bağlı olarak ta yerel işletmeleri desteklediklerini ifade etti.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ziyaretinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Fehmi Tozlu, yönetim kurulu üyeleri Halit Aydın, Eyüp Çiftçi, Ergin Kılıçaslan, Hüsamettin Şehitoğlu, Fatih Karaca ve Nizamettin Öztürk yer aldı.

YORUM YAP