YILDIRIM´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı « Bulancak Ajans

30 Mayıs 2023 - 20:18

YILDIRIM´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

YILDIRIM´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Son Güncelleme :

24 Kasım 2015 - 20:10

Bulancak Ballıca Mahalle Muhtarı Kadir Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Öğretmenden ve eğitimciden yoksun bir milletin, millet olma kabiliyetini kesinlikle kazanamayacağına vurgu yapan Bulancak Ballıca Mahalle Muhtarı Kadir Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlerimiz hepimizin geleceğini şekillendirmede ana unsurdur. Öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal ve bireysel anlamda bütün önem ve özeni hak etmektedir. Onlar ki, bize öğrettikleri her harf karşılığında kendilerine yıllarca köle olsak bile haklarını ödeyemeyeceğimiz yegane varlıklardır. En çetin şartlarda bile yurdun dört bir tarafına eğitimin, öğretimin, ilim ve bilimin güneşi olarak doğan öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı büyük bir sabır ve özveriyle yetiştiriyor, bilgiyle donatıyorlar. Onlar ki, ufku geniş, barış ve huzur sevdalısı, ileri görüş sahibi, yeniliklere açık, milli ve manevi değerlerine bağlı bir millet olabilme ideali ve hedefimizin mimarlığını yapıyorlar. Onlar ki, bu uğurda, büyük bir aşk ve istekle çalışıyor, yüreklerini ortaya koyuyor ve canımıza adeta can katıyorlar. Bu sebepledir ki onlar, büyük bir ilim ve irfan deryası olan Hz. Ali Efendimizin de tarif buyurdukları üzere, öğrettikleri her harfe karşılık kendilerine 40 yıl köle olunacak yegane varlıklardır. Bu yüzden öğretmenlerimizin hakkını ödeyebilmemiz kesinlikle mümkün değildir. Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, bu vesile ile başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kadir YILDIRIM                                                                                                      Ballıca Mahalle Muhtarı