DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.133.7111.745

Yıkama-Dezenfekte ve Denetimler Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yıkama-Dezenfekte ve Denetimler Devam Ediyor

Korona Virüs salgını sebebiyle, Bulancak Belediyesi tarafından bir taraftan ilçe genelinde yıkama-dezenfekte çalışmaları aralıksız yapılırken, bir taraftanda alınan tedbirlerin duyurulması ve denetimleri sürdürülüyor.

Bulancak Belediyesi; İtfaiye Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde Bulancak Devlet Hastanesi başta olmak üzere sağlık kurumları ve eczane çevrelerinde, camilerde ve çevrelerinde yıkama ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise ilçe genelinde denetimler yaparak, Pazar yeri, marketler başta olmak üzere işyerlerinde maske ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması noktasında işyeri sahiplerine ve vatandaşlara uyarılarda bulunarak takiplerini yapıyorlar.

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Korona virüs salgını sebebiyle ilçemizde alınan tüm kısıtlama kararlarını ve uygulamaları diğer kurumlarımızla koordineli bir şekilde takip ediyor ve üstümüze düşeni eksiksiz yerine getirmeye gayret ediyoruz. Ancak bu zorlu süreci atlatma noktasında bizler kadar vatandaşlarımıza da görevler düşüyor. Vatandaşlarımız mutlaka; 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına uymalı ve zorunlu haller dışında evden çıkmamaları gerekmektedir. Maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyulması sağlık açısından son derece önemli. Biraz daha sabır ve dikkatle bu süreci atlatacağımıza inanıyor, herkesi duyarlı davranmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM YAP