Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1479% 0.14
EURO33,8696% 0.21
STERLIN39,5481% 0.15
FRANG35,4433% 0.27
ALTIN2.041,16% 0,45
BITCOIN1.787.92211.394

Yavuz Onuruna Veda Yemeği

Ordu’da görev yapan mülki idare amirleri ve bazı protokol mensupları, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kocaeli’ne atanan Vali Seddar Yavuz onuruna veda yemeği programı düzenledi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yavuz Onuruna Veda Yemeği
Ordu’da görev yapan mülki idare amirleri ve bazı protokol mensupları, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kocaeli’ne atanan Vali Seddar Yavuz onuruna veda yemeği programı düzenledi.
Aktuğ Otel’de düzenlenen veda yemeğine, Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra eşi Selda Yavuz, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Niyazi Erten, Gökhan İkitemur ve eşleri, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mesut Bilen, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yarbay Ahmet Meydan, OBB Genel Sekreteri Coşkun Alp, Kaymakamlar ve eşleri katıldı.
Onuruna düzenlenen veda yemeğinde bir konuşma gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, devlet hizmetinin bir ekiple yapılan bir hizmet olduğuna dikkat çekerek, bu hizmeti ifa ederken valisinden, hizmetli görevlisine kadar herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğinde mutluluk ve başarıyı da beraberinde getireceğini ifade etti.
Ordu’da kamu hizmetinin bir uyum içerisinde yürütüldüğünü belirten Vali Seddar Yavuz, “Bu şehirde kimsesi olmayanların kimsesi olduk. Bunu hep beraber yaptık” diye konuştu.
Vali Yavuz, kendisi himayesinde gerçekleştirilen projeler sayesinde 8 bin ailenin kapısının çalındığının altını çizerek, pandemi sürecinde 90 bin ailenin kapısının tek tek çalınarak gıda paketlerinin dağıtımının gerçekleştirildiğini ve 102 bin aileye ise nakdi yardımda bulunulduğunu hatırlattı.
“Tek Derdimiz Ay Yıldızlı Al Bayrak”
“Tek derdimiz ay yıldızlı al bayrak” diyen Vali Yavuz sözlerini şöyle tamamladı: “Aziz milletimizin değerlerine gönülden bağlıyız, ezanlarımızı duyduğumuz zaman tüylerimiz diken diken oluyor, İstiklal Marşı’mızı dinlediğimizde, bayrağımızı göndere çektiğimizde gözlerimiz yaşarıyor. Sevdamızın adı Türkiye’yedir.  Bu bile tek başına önemli bir şeydir ve bu ülkede yaşayan 83 milyonu kucaklıyoruz. Görüşü, düşüncesi her ne olursa olsun yeter ki al yıldızlı al bayrağı baktığında ona bağlı hissetsin kendisini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı hissetsin. Başka hiçbir ayrı gayrımız yok.”
Yemeğe katılanlardan helallik dileyen Vali Seddar Yavuz, “Bu veda yemeğine katılarak bizleri onurlandıran tüm kardeşlerimize hakkını, hukukunu helal etmesini istirham ediyorum. Eğer benim de bir hakkım, hukukum varsa üzerinizde helal olsun” diyerek sözlerini tamamladı.
Yemekte Vali yardımcısı Ekrem Ballı da söz aldı ve Vali Seddar Yavuz’a yeni görev yerinde başarılar dileyerek, “Valimizin devletimize ve milletimize derinden bağlı, fedakârca gecesini, gündüzüne katarak çalışması, çalışma azmini hiçbir zaman kaybetmemesi bize hep ilham kaynağı olmuştur. Valimiz, ilimizin gelişmesi kalkınması için girişimcinin yatırımcının yanında olduğu kadar, belki ondan daha fazla yoksulun, vatan uğruna şehit olanların yakınlarına ve gazilere muhterem hanımefendi ile birlikte hep yakın durmuş ve onlara sahip çıkmıştır. Biz çalışma arkadaşları olarak kendisinden çok şey öğrendik. Taşrada devleti temsil eden mülki idare amirlerinin ne kadar önemli olduğunu bize en iyi anlatan da kendisiydi. Devleti hem şefkatinin hem de kudretimin dengeli bir şekilde kullanılması hususunu her zaman gözetmiş ve bizlere de örnek olmuştur” şeklinde konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de Vali Yavuz’a yeni görev yerinde başarılar diledi.
Güler sözlerini şöyle tamamladı: “Sayın valimizi özlemle anacağımız bir elçimiz olarak Kocaeli’ne gönderiyoruz. Gönlümüz her zaman kendileriyle beraber olacak. Gerçekten beraber çalıştığımız dönem içinde hem devlet adamlığının o güzel örneklerini, hem de bir dostun sıcaklığını, bir kardeşimiz olarak, aynı zamanda çalışma arkadaşımız olarak yaşadık.”
Konuşmaların ardından, hizmetlerinin anısına Vali Seddar Yavuz’a, mülki idare amirleri adına Vali Yardımcısı Ekrem Ballı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından hediye takdim edildi.

YORUM YAP