DOLAR32,5341% 0.03
EURO35,0122% 0.3
STERLIN41,4472% 0.2
FRANG36,7950% 0
ALTIN2.434,27% -0,04
BITCOIN64.882,020.589
reklam

Yakar: Teknolojilerimizin başarısıyla gurur duyduk!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yakar: Teknolojilerimizin başarısıyla gurur duyduk!
reklam

Suriye’de, öncesindeki operasyonlarda ve son olarak “Bahar Kalkanı Harekatı”nda kullanılan/kullanılmaya devam eden İHA ve SİHA teknolojilerinin başarısıyla gurur duyduklarını ifade eden Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Artık eski Türkiye değiliz. Yeni ve özgün teknolojilerle donanan ordumuzla daha güçlü ve söz sahibiyiz. Bunu İHA ve SİHA teknolojileriyle ortaya koyduk. Bulancak’ta kurulan Drone fabrikası da bu teknolojinin öncülerinden olacak ve savunma sanayimize büyük katkılar sunacaktır. Allah devletimize ve ordumuza güç versin. Daim ve muzaffer eylesin” diye konuştu.

Suriye’nin İdlip kırsalında bulunan, barış ve kontrol amaçlı Türk gözlem noktalarının, Suriye rejim güçleri tarafından, 27 Şubat 2020 Perşembe/ Regaip Kandili gecesi vurulması ve 33 şehit vermemizin ardından, angajman hakları gereği başlatılan operasyonlar ve 29 Şubat’tan itibaren başlatılan “Bahar Kalkanı Harekatı” Türk Savunma Gücünün boyutlarını ve yeteneklerini gözler önüne serdi.

Dünya şaşkın: Türk İHA ve SİHA’ları İdlip’de destan yazıyor!

Suriye rejim güçlerinin hain saldırılarının hemen ardından tüm unsurlarıyla cevap veren, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kararlı ve etkili operasyonları sırasında, dünya savaş literatüründe bu zamana kadar görülmemiş ve ilk kez kullanılan İHA ve SİHA unsurlarının etkisi ve sonuçları tüm dünyayı şaşkına çevirirken, devam eden operasyonlarda ve Bahar Kalkanı Harekatında kullanılan sürü İHA ve SİHA’lar, özgün ve bağımsız teknolojileri ile belirlenen tüm hedeflerin yok edilmesinde büyük rol aldılar/üstlendiler.

Çok yeni bir teknoloji olan İHA ve SİHA’lar, dünyanın bir çok ülkesinde deneme aşamasındayken ve birçok ülke daha pistten kalkış yapamazken, Türk İHA ve SİHA’larının etkin ve başarılı bir şekilde sahada görev alması, nokta atışlarla hedefleri yok etmesi ve bu sonuçların yayınlanması şaşkınlığı daha da artırdı.

Savunma Sanayii Başkanlığı paylaştı: Gökyüzündeki ordumuz!

Türkiye’nin yerli Sürü İHA sistemine ait görüntüleri paylaşan Savunma Sanayi Başkanlığı, yapay zekaya sahip İHA’ların en büyük özelliğinin GPS olmayan ortamda görev yapma kabiliyeti olduğuna dikkat çekti. KERKES Projesi- Küresel Konumlama Sistemi Bağımsız Otonom Seyrüsefer Sistemi – olarak tanıtılan teknoloji şu an Suriye’de ve terörle mücadelede etkin olarak kullanılıyor.

Giresun 2. OSB’de Drone/İHA-SİHA Fabrikası kuruluyor!

Türkiye’nin yeni savunma teknolojilerine, yatırım ve ARGE girişimlerine önem vererek sivil girişimleri yaygınlaştırması da önemli bir gelişme olarak değerlendirilirken, Bulancak’ta bulunan Giresun 2. OSB’de kurulan Drone /İHA-SİHA fabrikası buna en güzel örnektir. Bu gibi fabrikalarda seri olarak üretilecek Drone ‘lar, sürü İHA ve SİHA’ların öncüleri olacak.

Geleceğin teknolojisi İHA ve SİHA’lar!

Geleceğin savunma sanayi teknolojileri ve sistemlerinin ağırlıklı olarak İHA’lar ve SİHA’lar yönünde olması beklenirken, Türk Savunma Sanayisinin bu yönde atmış olduğu adımlar ve sonuçları tüm dünyanın gözleri önünde destanlar yazıyor. Dünya, hala animasyon simülasyonlarla İHA ve SİHA teknolojilerini hayal ederken, Türkiye’nin bu teknolojiyi sahada etkin olarak kullanması Türkiye’nin her alanda elini güçlendiren bir koz olarak değerlendiriliyor.

YORUM YAP