DOLAR32,8454% -0.06
EURO35,6881% -0.08
STERLIN42,4077% -0.13
FRANG36,8709% -0.02
ALTIN2.547,81% 0,10
BITCOIN65.750,90-0.946
reklam

Yakar, Esnaf ve Dar Gelirli Ailelere Destek!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yakar, Esnaf ve Dar Gelirli Ailelere Destek!
reklam

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, tüm dünyada ve ülkemizde etkilerini devam ettiren Korona salgını ve kısıtlamalar nedeniyle etkilenen esnaf ve dar gelirli aileler için bir dizi desteklerde bulunacaklarını, bu zor günleri hep birlikte atlatacaklarını söyledi.

Başkan Yakar açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Korona salgını ve kısıtlamalar nedeniyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan, ya da işleri düşen; Kıraathaneler, Çay Ocakları, Berberler ve Bayan Kuaförlerine bir defaya mahsus olmak üzere 1000TL yardım ödemesi yapılacak. Yaklaşık 200 esnafımız dilekçe ile başvurarak bu yardımdan faydalanabilecekler.

Yine, İlçemiz mahallerine ulaşım hizmeti veren; Güzelyalı, Şemsettin, Kızılot, Saraçlı, Dikmen güzergahlarında hizmet veren Dolmuş esnafımızdan 3 ay süreyle hat kira bedeli alınmayacak.

Kısıtlamaların başlamasıyla almadığımız Pazaryeri işgaliye bedelleri de kısıtlamalar süresince alınmamaya devam edecek. Belediyemize bağlı tüm otoparklar kısıtlama süresince ücretsiz hizmet vermeye devam edecek. Otogarda bulunan işletmelerden kısıtlama süresince kira bedeli alınmayacak.

Ayni ve nakdi yardımlar devam edecek

Korona salgınının başladığı ilk zamanlardan bugüne kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olabilmek için yaklaşık 2000 gıda paketi dağıttık. Yine 2020 yılında yaklaşık bin kişiye/aileye maddi para yardımında bulunduk. Hem gıda paketi hem maddi yardımlarımız devam edecek.

Bunların haricinde Belediyemiz öncülüğünde başlattığımız İyilik/gönül hareketi adını verdiğimiz bir girişimle bizlere ulaşamayan ihtiyaç sahibi aileleri de araştırarak tespit ediyor ve gerekli yardımları yapıyoruz. Bu harekete destek veren tüm hayırseverlere de buradan teşekkür etmek istiyorum. Çevrenizde gerçek ihtiyaç sahiplerini bize bildirerek bu destekten faydalanmalarını sağlayabilirsiniz. Maske, mesafe, temizlik kurallarına ve tedbirlere uyarak, bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

 

 

YORUM YAP