DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.621,760.759
reklam

Vali Ünlü, Çiçek Göndermeyin İdlib’e Yardım Edin

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Ünlü, Çiçek Göndermeyin İdlib’e Yardım Edin
reklam

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, göreve başlaması münasebetiyle şahsını kutlamak için çiçek gönderilmemesini isteyerek, çiçek gönderilmesi yerine İdlib’deki insanlık dramına SMS’le yardım çağrısında bulundu.

Iğdır Valisi iken Giresun Valiliği görevine atanan ve 18 Haziran Perşembe günü ilimizde ki görevine başlayan Vali Ünlü, şahsi sosyal medya hesabı üzerinde kendisini kutlamak için çiçek göndermek isteyenlere çağrıda bulunarak “Değerli hemşehrilerim; Giresun Valiliği görevine atanmam sebebi ile çiçek göndermek yerine lütfen #İdlib’teki insanlık dramına çare olmak ve yaşama tutunmaya çalışan çocukları yalnız bırakmamak için en az bir yardım SMS’i ile bağışta bulunun” dedi.

Vali Ünlü, yaptığı paylaşımda “İDLİB” yazarak 1866 ya SMS gönderilmek suretiyle her 1 SMS için 10 TL bağışta bulunulmasını istedi.

Suriye’de yaşanan İç karışıklıklar öncesinde 1,5 milyon kişinin yaşadığı İdlib’e iç karışıklık sonrasında 3,7 milyon kişi sığınmıştır. İdlib’de Gerginliği Azaltma Bölgesi ilanından sonra yapılan saldırılarda yaklaşık 900 bin kişi yerlerinden edilmiştir. İdlib Merkezi ve Kuzeyi, Atme Kamplar Bölgesine ve sınırımıza yakın bölgelere göç hareketleri olmuştur.

1 Aralık 2019 tarihinden günümüze toplamda 312 bin kişi sınırımıza yakın yerlere göç etmiş olup göç edenlerin % 76’sı kadın ve çocuklardan oluşmaktadır.

Bölgedeki kış şartları ve yoğun yağışlar yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. Göç dalgası ile birlikte sınırımıza yakın bölgelere göç etmiş sığınmacılar başta can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadırlar.

Bu nedenle, İçişleri Bakanlığı AFAD Yönetim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” yardım kampanyası ile bölgede yaşanan insanlık dramının olumsuzluklarının bir nebze olsun giderilmesene çalışılmaktadır.

YORUM YAP