DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN68.930,003.285

Vakıf İnsan Necati Bay’a Yılın Vakıf İnsanı Ödülü

Merkezi İstanbul da bulunan Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Kültür Ve Sosyal Yârdim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeleri 03.12.2022 Cumartesi Akşamı saat 19,00’da Fatih Vatan Caddesi üzerinde Fasuli Restoranda bir araya geldi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vakıf İnsan Necati Bay’a Yılın Vakıf İnsanı Ödülü

Toplantıda vakfın kurucusu ve onursal başkanı Necati Bay’a İlim Kültür ve Tarih Araştırmaları Merkezi tarafından 2022 yılının vakıf insanı ve vefa ödülü plaketi de takdim edilip kitap hediye edildi. 

İlk Kez Düzenlendi

Mütevelli Heyeti üyeleri tarafından ilki düzenlenen ve dört ayda bir planlanması düşünülen programa, Vakfın Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Necati Bay, Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Dursun Ali Şahin, İstanbul Milletvekili Sayın Hasan Turan, İlim Yayma Cemiyeti Genel Müdürü Mesut Tan, İlim Yayma Cemiyeti İstişare Kurul Üyesi Hüseyin Tunç, İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Hıdır, Kırıklı Eski Belediye Başkanı Şükrü Türkoğlu, Mali Müşaviri Miktat Kartal, Belgesel Programcısı ve Gazeteci Yazar İsmail Kahraman, İhsan Yüksel, Nizamettin Kütük, Nilgün Köroğlu, Burhan Tunç, katıldı.

Samimi ve sohbet ortamında gerçekleştirilen toplantı da vakfın önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında görüş alış verişinizde bulunuldu.

Necati Bay’a Yılın Vakıf İnsanı Ödülü 

Toplantıda vakfın kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Necati Bay’a 2022 yılının “Vakıf İnsanı ve Vefa Ödülü “ takdim edildi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı ve Giresun eski valisi Dursun Ali Şahin yaptığı konuşmada vakfın çok önemli hizmetler yaptığını, her yıl yüzlerce öğrenciye kendi kaynakları ile burs verdiğini, sosyal ve kültürel çalışmalara katkılar sağladığının önemine dikkat çekti. 

İstanbul milletvekili Hasan Turan plaket takdiminde şunları söyledi “Vakıf İnsanı Necati Bay her şeyden önce örnek bir insan ve malını Allah rızası İçin ihtiyaç sahibi öğrencilerine karşılıksız burs veren Giresun un gururu örnek bir hayırseverdir kendisine hayırlı uzun ömürler diliyorum” diyerek plakette yer alan “İlim Kültür Tarih Araştırma Merkezi, Devri Alem Belgesel tv Programı ve İlim Kültür Tarih ve Teknoloji Vakfı tarafından eğitim ve kültüre yaptığı hizmetlerden dolayı örnek vakıf seçilen Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı’nın kurucu başkanı Sayın Necati Bay 2022 yılının vefalı vakıf insanı ve örnek hayırseveri seçilmiştir” yazısını da okudu.

Kitap Takdimi 

Toplantı da ayrıca, İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Hıdır, tarafından günümüzün güncel konuları İle ilgili İslamofobi üzerine yazdığı kitabı Necati Bay a hediye etti. 

Necati Bay’dan Teşekkür 
Toplantıda Vakıf Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Necati Bay vakfın çalışmaları İle ilgili bilgi verirken, kendisine takdim edilen plaketin sürpriz olduğunu ve gurur duyduğunu ifade ederek bu organizasyonda emeği geçen başta Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Şahin ve üyeler olmak üzere herkese teşekkür etti. Haber: Giresun Medya Platformu

YORUM YAP