DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.112.797-0.336

Ünlü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ünlü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Ünlü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günde, istikbalimizi imar eden sizlerin emek ve heyecanını gönülden paylaşıyoruz.

Öğretmen; doğruyu öğreten, engin tecrübesiyle öğrencisine yol göstererek yepyeni ufuklara yelken açmasına vesile olan, yolunu kesen bütün karamsarlıkları aşmasını sağlayarak onu aydınlık yarınlara taşımak için çaba gösteren, kısaca mesleğine yüreğini koyan fedakâr ve vefakâr insandır.

Toplumumuzun bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik yönden kalkınmasında büyük söz sahibi olan, evrensel insani değerleri öğretirken diğer yandan da vatan sevgisini, iyi vatandaş olmayı, milli ve manevi değerlere sahip çıkmayı da hedef gösteren, en zor zamanlarda bile bir tebessümü ile genç beyinlerin bahçelerinde güller açtıran sizlerle daima gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle en onurlu mesleklerden birini seçen, milletimizin geleceğinde söz sahibi olacak nesilleri yetiştirme sorumluluğunu taşıyan siz değerli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve eğitim şehitlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM YAP