Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR30,9832% 0.23
EURO33,4876% 0.1
STERLIN39,1108% 0.16
FRANG35,1957% 0.32
ALTIN2.020,04% 0,40
BITCOIN1.599.314-2.032

Ünlü’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ünlü’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ünlü mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Şanlı tarihi kahramanlık destanları ile dolu Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde yıllarca yuvalanarak kendilerini gizlemeyi başarmış FETÖ/PDY, PKK mensubu bir grup üniformalı hain, bundan tam 4 yıl önce, Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla 15 Temmuz 2016 gecesi hain darbe teşebbüsünde bulunmuş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine canlarını hiçe sayarak sokaklara ve caddelere akın eden Aziz Milletimizin kararlı duruşu ve demokrasimize sahip çıkma iradesi sayesinde, bu sinsi ve alçak teşebbüs bertaraf edilmiştir.

O gün meydanlara inen aziz milletimiz geleceğine sahip çıkmıştır. O gece bu millet bayrağını, vatanını, milletini, namusunu çiğnetmedi ve sahip çıktı. Biz bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz, bu gafiller, şaşkınlar bunu unuttular. Emperyalist batı bir takım cetvelle çizilmiş devletler gibi bizi bölüp parçalayacaklarını zannettiler.

FETÖ’ denilen terör örgütü 40 yıldır kamu kurum ve kuruluşlarının içine hayırsever kisvesi içinde sinsice sızarak hain kalkışmayı gerçekleştirmek istemişlerdir. Fakat hesap edemedikleri tek şey Türk milletinin cesareti, feragati, fedakârlığı, “Söz konusu vatan olunca “ bir yumruk gibi kenetleneceğidir.

Tanklara karşı göğüslerini siper ederek, onlara karşı direnmeyi Türk milletinden başka bir millet gerçekten beceremezdi. Çünkü bizler Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. O değil miydi İstanbul’u fethederken gemileri karadan denize indiren. İşte bu millet de tankların ve F16’ların önüne kendini siper etti. Hainlerin alçak saldırılarına maruz kaldı ama demokrasiye, milli iradeye, vatanına, milletine ve namusuna sahip çıktı. O gece bütün mazlum ülkelerdeki insanların duaları bizimleydi. O gün kardeş ülke Azerbaycan bizimleydi. Pakistan bizimleydi.

Genlerinde kahramanlık ve vatanseverlik duygularını her daima muhafaza eden Aziz Milletimiz, işte o gece verdiği bu demokrasi mücadelesi ve ardından günlerce tuttuğu demokrasi nöbetleri ile bütün dünyanın gıpta ile izlediği ve örnek aldığı bir demokrasi sınavı vermiştir. Bundan sonra da; Devletimizin bütün kurumları ve güvenlik güçlerimiz ile Asil Milletimizin dua ve destekleri sayesinde, ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara FETÖ/PDY, PKK ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

Şanlı Türk tarihimize 15 Temmuz gecesini kara bir leke olarak geçirmeye çalışan bu hain girişime karşılık, bizlerde; O gece yaşananları unutmamak ve gelecek nesillere bu kutlu mücadeleyi en iyi şekilde aktarmak için 15 Temmuz gününü her yıl ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ olarak çeşitli etkinliklerle anarak, bu ihanet gecesinde yaşananları daima canlı tutmak suretiyle hatırlanmasını sağlayacak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

İşte bu nedenlerle; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında toplumun her kesimi ile bir ve bütün olarak, birlikte demokrasimize güç verecek, şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz.

15 Temmuz’un 4‘üncü sene-i devriyesinde, Dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle; “Temizlik, Maske ve Mesafe” kurallarına riayet etmek suretiyle, şehrimizde düzenleyeceğimiz etkinliklerde 7’den 70’e tüm Giresun’lu hemşehrilerimizle birlikte, 15 Temmuz ruhunu iliklerimize kadar tekrar hissedeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Şanlı Bayrağımızın semalarımızda sonsuza kadar dalgalanması, vatanın ve milletin bekası için 15 Temmuz gecesi iman dolu göğüslerini, tanklara, toplara, silahlara siper ederek şehit düşen vatan evlatlarımızla birlikte;  Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Büyük Taarruza ve günümüze kadar şehit verdiğimiz tüm kahramanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet dileyerek, ruhları şad, mekânları cennet olsun diyor, yine o gece hainlere karşı kahramanca direniş gösterirken gazilik onuruna erişen vatan evlatlarına da şükran ve minnetlerimi sunuyor, Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ediyorum.”

YORUM YAP