Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2031% 0.18
EURO33,8194% 0.02
STERLIN39,5202% 0.03
FRANG35,5001% 0.23
ALTIN2.038,06% 0,25
BITCOIN1.912.7846.521

Türkyılmaz İle Yeni Başlanğıc

Yayınlanma Tarihi : Google News

Eynesilliler Derneği Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. İstanbul – Gaziosmanpaşa’da kongre heyecanı yaşandı. Eynesilliler Derneği Olağan Genel Kurul toplantısı Gaziosmanpaşa – İstanbul Parlak Kafe’de Eynesilli hemşerilerimizin katılımıyla 26 Ocak 2020 pazar günü gerçekleştirildi.
Eynesilliler Derneği’inde TÜRKYILMAZ dönemi başladı. İsmail KIRLAK görevini Av. Halilibrahim TÜRKYILMAZ’a devretti.
Olağan genel kurul; ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.
Divan başkanlığını Güven DANACI; divan başkan yardımcılığınıNizamettin ÇOBAN ve katipliğini Ozan ATAOĞLU’nun yaptığı genel kurulda Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu ve Gelir – Gider Hesap Özeti ve 3 yıllık tahmini bütçe okunup görüşülerek genel kurul tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Eynesiililer Dernek Başkanı İsmail KIRLAK; Öncelikle söze ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyerek başlamak istiyorum. Görev yaptıkları dönem içinde kısıtlı imkanlar ile gençler olarak derneğin Eynesil’in değerlerinin tanıtılması sorunlarına her zeminde sahip çıkılması ve çözüm bulunması amacı ile gayret gösterdiklerini belirtti. Bu yapılan faaliyetlerde desteklerini esirgemeyen Eynesilli hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Dernekçilik her şeyden önce zor işler, emek ister, sabır ister, en önemlisi de birlikte Eynesil ortak paydasında buluşup; gönülden bağlı olmayı ve beraberinde gelen zorluklara ekip olarak bir bütünlük içinde katlanabilmeyi gerektirir.”dedi.

Kongrede Eynesilliler Dernek başkanlığına seçilen Av. Halilibrahim TÜRKYILMAZ; Eynesilliler Derneği’nin kurulduğu 1988 yılından bu yana birleştirici bütünleştirici ve kapsayıcı bir anlayışla bugünlere geldiğini, süreç içinde birçok köy derneği kurulmuş olsa dahi, Eynesil’in bütün köy ve mahallelerinden birçok kişinin bu kadim derneğe üye olması nedeniyle bu birleştirici özelliğini halen devam ettirdiğini ve tüm farklılıklarına rağmen Eynesillilerin ortak bir noktada bulunabileceğine, ilçenin gelişimi için, farklılıklara değil benzerliklere vurgu yapılması gerektiğine değindi.
TÜRKYILMAZ; konuşmasında, Eynesil Dernekleri Federasyonu ve mevcut diğer tüm köy ve mahalle dernekleri ile sürekli iletişim içinde olacaklarını, Eynesilliler Derneği’nin yönetiminde katılımcı bir anlayışı esas alacaklarını, bu amaçla hiç bir ayrım gözetilmeksizin genişletilmiş bir “Eynesil Meclisi” oluşturacaklarını, dernek adına yapılacak çalışma etkinlik ve organizasyonların öncelikle bu meclisin görüşüne sunulacağını da ifade etti. Bilim, sanat, siyaset, bürokrasi ve iş hayatında faaliyet yürüten Eynesilliler’e ulaşmak için yoğun bir çaba göstereceklerini, alanında başarılı olmuş bu kişilerin ilçemiz adına geliştirilecek proje ve çalışmalarda görüş ve önerilerine başvurulacağını da ifade eden TÜRKYILMAZ kendisine duyulan güven ve verilen destek nedeniyle teşekkür etti.

Eynesilliler Derneği Olağan Genel Kurulunda söz alan Mustafa MİCAN, Hüseyin KURUCU, Kamil CİVİL, Ali Rıza GÜREL, Mehmet Ali AY, Nahide KELLECİ ve Aydın DALMAN söz aldı. Özetle geçmiş yönetim kuruluna teşekkür ederek, önümüzdeki süreçte dernek faaliyetlerinin daha da arttırılması gerektiğini ifade ettiler.

Yapılan oylama sonucunda oy birliği ile Yönetim kurulu ve denetim kurulu asil, yedek isimler şu şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU (ASIL ÜYELER)
Halilibrahim TÜRKYILMAZ (Başkan)
Ahmet Akif İNCEKARA
Coşkun BODUR
Fuat KUŞ
Hafize MEMİOGLU KIZILAY
Levent GÖRNAZ
Mustafa CİVEK
Nahide KELLECİ
Ozan ATAOĞLU
Turan MUCUK
Yasin SOFU
YÖNETİM KURULU (YEDEK ÜYELER)
Gündoğan Güngör DANACI
Halil İLİKSİZ
Hüseyin İŞÇİ
İbrahim YAMAK
İsmail KIRLAK
Mehmet Ali AY
Mehmet SARIAL
Nihat KARABEKTAŞ
Sedat KÜÇÜKAL
Ümit Yasin KISA
Zeki TOPAL
DENETLEME KURULU (ASIL ÜYELER)
Esat Coşkun KURTAL
Fikret KART
İbrahim KISA
DENETLEME KURULU (YEDEK UYELER)
Ali Rıza GÜREL
Ali Şükrü KARA
Mustafa KARAMAN
Ayrıca; Eynesilliler Derneği’ni federasyonlarda en geniş manada temsil etmek üzere
Av. Halil İbrahim TÜRKYILMAZ, Fuat KUŞ, İsmail KIRLAK, Mustafa CİVEK, Levent GÖRNAZ, Turan MUCUK genel kurul tarafından delege olarak seçildi.
Haber:Yasin SOFU

YORUM YAP