DOLAR32,1731% 0.11
EURO35,0212% 0.08
STERLIN41,2230% 0.32
FRANG35,3059% 0.29
ALTIN2.432,01% 0,10
BITCOIN67.824,00-0.813

Türkiye Triatlon Kupası Heyecanı Ordu’da Yaşanıyor

22 İlden 410 Sporcunun Katılımıyla Bu Yıl Üçüncüsü Gerçekleştirilen Yarışlar Nefes Kesiyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Türkiye Triatlon Kupası Heyecanı Ordu’da Yaşanıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonunun iş birliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ordu Triatlon Türkiye Kupası yarışları başladı.

Türkiye genelinde M3, yıldız, genç, elit, paratriatlon, yaş grubu ve karışık bayrak kategorilerinde 22 ilden 410 triatletin katılımı ile gerçekleşecek yarışlarda sporcular yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarında mücadele veriyor.

Altınordu sahilinde Tayfun Gürsoy Parkı’nda gerçekleştirilen ve iki gün sürecek olan yarışların startını Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Türkiye Triatlon Federasyonu As Başkanı Bülent Cendik birlikte verdi. Başkan Güler, açılış programına katıldığı yarışlarda dereceye giren sporculara ödüllerini de takdim etti.

“22 İLDEN 410 SPORCU KATILIM SAĞLADI”

Triatlon yarışlarının startını veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu olarak çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

“Bu yıl Ordu’da üçüncüsü yapılmakta olan Ordu Triatlon Türkiye Kupası’nda 22 ilden 410 sporcu katılım sağladı. Ayrıca aileleri de geldi. Ordumuzun güzelliklerini onlarla birlikte paylaşacağız. Sporcularımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Çok güzel anlamlı bir spor dalı. Yüzme, bisiklet ve koşu var. İnsan enerjisini etiğini ahlakını tam anlamıyla göstereceği üç dalda spor yapılıyor. Triatletleri de bu bakımdan kutluyoruz. Karadeniz’in şirin ili Ordu’da 14 spor dalında faaliyetler yapıyoruz. Özellikle denize dikkatinize sunmak istiyorum. Karadeniz’in bu güzel şehrinde çok çeşitli sporlar yapmaya başladık. Mesela sörf yapıyoruz. Tahtasını dahi kendimiz üretiyoruz. Farklı alanlarda Ordu’nun güzellilerini görmeye davet ediyoruz. Sizlerde birer turizm elçisi olarak bu güzellikleri yayın istiyoruz. 3 ay değil 12 ay Ordu diyerek 12 ay başımızın üstünde yeriniz var”

“ORDU TRİATLON SPORU AÇISINDAN ÇOK İDEAL BİR İL”

Mini triatlon (400m yüzme, 8K bisiklet, 2.4K koşu), süper sprint triatlon (500m yüzme, 12K bisiklet, 3K koşu), sprint triatlon (750m yüzme, 20K bisiklet, 5K koşu) ve standart (1500m yüzme, 40K bisiklet, 10K koşu) mesafelerinde yapılacak Oral B Ordu Triatlonu ile ilgili konuşan Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Ender Baş ise şunları söyledi:

“Ordu gerçekten mükemmel bir il. Triatlon olarak da parkur alanları açısından çok ideal bir il. Önümüzdeki yıl Karadeniz’e sınır komşularla uluslararası bir organizasyona dönüştüreceğiz. Ordu’nun farklı destinasyonları var. İnşallah kış triatlonu yapmayı da amaçlıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi çok güzel bir ev sahipliği yapıyor. Sayın bakanımızın sporu seviyor olması ve triatlona da özel ilgi duyması büyük bir avantaj. Bu avantajı Ordu adına çeşitlendirerek sürdürmek istiyoruz”

TRİATLETLER’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Duygu ve düşüncelerini paylaşan triatletler çok güzel bir yarış geçirdiklerini vurguladı. Ordu’daki parkura hayran kaldıklarını da belirten sporcular eksiksiz gerçekleştirilen organizasyon için Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

YORUM YAP