DOLAR32,5895% 0.35
EURO34,8642% 0.35
STERLIN40,6730% 0.18
FRANG35,8876% 0.79
ALTIN2.495,67% 0,45
BITCOIN2.136.1763.917

Tosunoğlu’nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılsonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının bitmesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tosunoğlu’nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılsonu Mesajı

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Velilerimiz;  huzurlu ve başarılı bir eğitim süreciyle birlikte 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayıp yaz tatiline girmiş bulunmaktayız.

Bu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; temelini attığımız okullarımızla, akademik, kültürel ve sportif alanda gösterdiğimiz Türkiye geneli başarılarımızla, bilimsel projeler ve sanatsal yarışmalarda ilimizi temsil eden öğrencilerimizle önemli başarılara imza attık.

Yine özel gün ve haftalarımız ile sosyal etkinliklerimizi okullarımızın yapmış oldukları eşsiz gösterilerle coşkuyla kutladık. Yüz yüze eğitime dönmenin sevinciyle yıl boyunca yapılan çalışmalarda gösterdikleri emek ve özveriden dolayı tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Sizler eğitim ve öğretimin vazgeçilmez bir parçası ve geleceğimizin umut ışığısınız. Yıl boyunca yılmadan harcadığınız emek ve aldığınız her başarı bizlerin sizlere olan inancını tazelemektedir. Okullarınızda kıymetli öğretmenlerinizden aldığınız eğitimler kendi çabalarınızla birleşerek sizleri başarıya taşıyacaktır.

 Okurken sorgulamanın ve onu hayatına geçirmenin sırrını çözerek yolunuza devam ederseniz muvaffak olursunuz. Yaz döneminde yeni yerler keşfedip okumayı elden bırakmadan ailenizle güzel vakitler geçirmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım ve Saygıdeğer Veliler;

Evlatlarınız ve onlardan ayırmadığınız öğrencilerinizle birlikte sizler de başarılı bir dönemi geride bıraktınız. Eğitim ve öğretimin en önemli sac ayağı olan öğretmenlerimiz ve velilerimiz sayesinde yarınlara, en önemli yatırımımız olan öğrencilerimizi bırakıyoruz.

Sayın Bakanımız Mahmut Özer’in de sözlerinde ifade ettiği gibi; nesillerimizin güçlü yarınlara ulaşması, milli kültürümüzün ve medeniyetimizin çağın bilgi ve becerileriyle yükselmesi, güçlü bir eğitim öğretim sistemine bağlıdır. Bu kutsal yolda karşılaşılan her türlü zorluk karşısında milletçe birleşip ortak paydada buluşmak, tüm sorunların çözümü ve geleceğimiz için mühimdir. Başarı, ortak bir mutabakatın ve düzenli çalışmanın mahsulüdür.

Bir eğitim öğretim dönemini daha geride bırakarak 2023’ün Güçlü Türkiye’sine sağlam ve emin adımlarla ilerlerken, ilim yolculuğumuzda tüm özverisini ortaya koyan başta öğretmen arkadaşlarım olmak üzere tüm yöneticilerimize ve fedakâr velilerimize bir kez daha teşekkür ediyor, öğrencilerimizin güzel ve verimli bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum.

                                                                                                                           Ertuğrul TOSUNOĞLU                                                                                                                                                                                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

YORUM YAP