DOLAR32,3073% 0.14
EURO34,9299% 0.16
STERLIN41,2009% 0.11
FRANG35,3820% 0.13
ALTIN2.426,53% 0,21
BITCOIN67.562,82-1.325

TOPCAN Köyleri Ziyaret Ediyor!

Giresun İl Müftüsü Sayın Ramazan TOPCAN, köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla buluşuyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TOPCAN Köyleri Ziyaret Ediyor!

Köyleri tanımak,  köylerde yürütülen din hizmetlerini yerinde görmek, Camilerde alınan  pandemi tedbirlerini incelemek, din görevlilerinin moral ve motivasyonlarına katkıda bulunmak amacı ile  Giresun İl Müftüsü, köylere bir dizi ziyaretler gerçekleştiriyor.

Sayca, Burhaniye, Boztekke, Okçu Köylerini ziyaret eden İl Müftümüz, vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların talep ve isteklerini  dinledi. Vatandaşlarla sohbetinde; “Kardeşlerim! Müftülük olarak aileye yönelik, gençlere yönelik güzel çalışmalarımız var  hepinizden destek bekliyorum. Yarın pişman olmamak için tedbir almalıyız. Manevi hayatımızı tehdit eden mikroplarla da mücadele etmeliyiz. Sanal dünyanın çocuklarımızın ruhsal yapısını bozduğu aşikardır. Çocuklarımız ellerinden akıllı akılsız telefonları düşürmez oldu. Aile, akraba ve arkadaşlarından uzaklaştı. Analar, babalar olarak seferber olmalıyız. Yardımlaşma, sevgi ve saygı gibi değerleri onlara öğretmeliyiz. Onlar bizim dünyada en büyük mirasımızdır.   Çocuklarımıza güzel sözümüz olsun, tanıtalım köyümüzün amcalarını, teyzelerini onlara. Camilerimizde görevli hocalarımızla tanıştırın, tanışsınlar çocuklarınız. Camilerimiz buluşma yerleri olsun.” dedi.

Bundan böyle Köylerimize yönelik ziyaret programlarının Ramazan ayı sonrası da hız kesmeden devam edeceğini söyleyen İl Müftüsü, ziyaretler sırasında gösterilen misafirperverlikten dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Din Gönüllüsü kardeşlerim başta olmak üzere değerli Muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza candan teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUM YAP