DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.161.036-3.922

Tirebolulular Haymana’yı Boş Bırakmıyor

Haymana ile kardeş şehir olan Tirebolu halkı ve STK’lar buldukları her fırsatta Haymana’yı ve Haymana’da bulunan önemli yerleri ziyaret ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Tirebolulular Haymana’yı Boş Bırakmıyor

 Tirebolu Dernekler Federasyonu da yaklaşan Cumhuriyet Bayramını fırsat bilerek Haymana’ya bir gezi düzenledi. Tirebolu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı ziyarette Haymana Belediyesi ve Haymana’daki görevliler öğrenci ve öğretmenlerimizi yere göğe sığdıramadılar.

Cuma akşamı Tirebolu’dan çıkan öğretmen ve öğrenciler sabah vardıkları Ankara’da Anıtkabir, Eski ve Yeni Meclis Müzeleri ile İş Bankası Müzesi ziyaret etti. Daha sonra Hacı Bayram-ı Veli Camiini ziyaret eden grup Haymana’ya hareket etti. Haymanalılar tarafından misafir edilen grubumuz Haymana’da başta Şehit Yarbay Hüseyin Avni Alparslan Şehitliği olmak üzere, Haymana Müzesi, Kışla Hastanesi ve 47. Gönüllü Alayımızın binlerce şehit verdiği Mangal Dağı Şehitliğini ziyaret ettiler. Atalarının mücadele ettiği yerleri gördüler, atalarının ruhu için dualar okuyarak ve hayırla yad ederek onları andılar.

Konuyla ilgili olarak TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın Tirebolu ile kardeş şehir olan Haymanalılar biz misafirleri için adeta ayağa kalkarak her türlü hizmetimizi yerine getirmek için çok önemli gayret gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Öncelikle Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Başkan Vekili Ahmet Özkan, Başkan yardımcısı Enver Yurtdaş, Haymana Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya, Okul Müdürümüz Gençağa Cebecioğlu ve öğretmenlerimize bir kez daha tüm içtenliğimizle teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu organizasyonu düzenleyen Tirebolu Temsilcimiz Sedat Akyıldız ve emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize verdiği tüm emekler için ayrıca teşekkür ediyorum.

TİRDEF’in son yıllardaki en büyük amacı, binlerce şehit verdiğimiz Haymana topraklarını tüm Giresunlulara ve Türkiye’ye anlatmak, tanıtmaktır. Bize emanet edilen bu topraklara sahip çıkmak ve gelecek nesillerimize atalarımızı anlatmak. Şan ve şerefin her şeyden üstün olduğunu evlatlarımıza ilke edindirmek, bu düşünceyle Tirebolu’daki tüm öğrencilerimize gezi düzenlemek amacımız olup, şehit olan geçmişimize minnet borcumuzdur” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.