Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Tirebolu Nermin Yılmaz Budak‘a Üzüldü!

Tirebolu ilçe merkezinde meydana gelen  trafik kazasında iş kadını ve gazeteci/yazar  iki evlat sahibi Nermin Yılmaz Budak hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Tirebolu Nermin Yılmaz Budak‘a Üzüldü!

Tevfik KARA/ TİREBOLU (TR Haber)

Tirebolu ilçe merkezinde meydana gelen  trafik kazasında iş kadını ve gazeteci/yazar  iki evlat sahibi Nermin Yılmaz Budak hayatını kaybetti.

28 TA 123 plakalı otomobili kullanan Ecem Budak, Tirebolu Kale mevkisinde bulunan Emniyet Müdürlüğünün önündeki üst geçidin beton ayaklarına  çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobilde bulunan Nermin Yılmaz Budak, olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan diğer 4 kişi ise yaralandılar ve çeşitli hastanelerde tedavileri devam ediyor.

NERMİN YILMAZ BUDAK KİMDİR?

Tirebolu’nun Arslancık Köyünde doğan Nermin Yılmaz Budak, Tirebolu’da uzun yıllardan beri kunduracılık branşında  esnaflık yapıyor. 

Arslancık Köyünün eski muhtarlarından merhum Dursun Yılmaz’ın kızı, aynı zamanda avukat Aslan Yılmaz Hereklioğlu, diş hekimi Şadi Yılmaz, Fiskobirlik’ten emekli Necdet Yılmaz, TEDAŞ’tan emekli Faruk Yılmaz,  Nezire Dursun ve  Elmas Durmuş’un kız kardeşi olan Nermin Yılmaz Budak, ilk ve orta okulu Arslancık’ta, Liseyi de Giresun’da bitirdi. 

Anadolu Üniversitesi mezunu olan Nermin Hanım, ayrıca uzun yıllar www.arslancık.net ve www.tireboluhaber.net isimli iki internet gazetesinde hem köşe yazarlığı  hem de habercilik yaptı. Nermin Yılmaz Budak iki kız evlat annesiydi.

 

KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Nermin Yılmaz Budak’ın naaşı önce esnaflık yaptığı işyerinin önüne getirilip, helallik alındı. Daha sonra da doğduğu köy Arslancık’da öğle namazını müteakip göz yaşları arasında  toprağa verildi. 

 

DİPNOT: 

Hem okul hem de çalışma arkadaşım olan Nermin Yılmaz Budak’a Allahtan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum.

YORUM YAP