Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.956.1782

TİRDEF Tirebolu İçin Büyük Atılımlarına Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
TİRDEF Tirebolu İçin Büyük Atılımlarına Devam Ediyor

Tirebolu’nun en üst STK kuruluşu olan TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) Tirebolu için çok önemli hizmetler sunmaya devam ediyor.

Gerçekleştirdiği en büyük projesi, Haymana’da Milli Mücadele kahramanı, değerli hemşerimiz, tarihi şahsiyetimiz Yarbay Hüseyin Avni Alpaslan şehidimizin mezar yerini tespit ederek buraya adına uygun anıt ve şehitlik yapılmasıdır.

İlerleyen süreçte bu büyük aziz şehidimiz adına Haymana’da “GİRESUNLU HÜSEYİN AVNİ ALPASLAN KÜLTÜREVİ” yapılması ile ilgili çalışmalar başlatılmış ve Haymana Belediyesinden arsa tahsisi alınmıştır. Bu arsaya Kültürevi yapılması için yoğun bir formaliteler sonucu, Ankara TİRDEF’e gerekli izinleri vermiştir. Şimdi de bu Kültürevinin yapım projeleri hazırlanmış, inşaat ruhsatı alımı için hazırlıklara başlanılmıştır.

Kültürevinin arsa zemin etütlerinin yapılması, mimari, statik ve inşaat projelerinin çizilmesi işini TİRDEF Yönetim Kurulu finanse etmiş, elektrik ve mekanik projelerinin çizim işini de Tirebolu Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına başkan Cemile Dede üstlenmiştir.

Haymana Belediyesinden inşaat ruhsatı alındığında TİRDEF Kültürevinin temelini en kısa zamanda atarak inşaatına hemen başlayacaktır. 

Konuyla ilgili olarak TİRDEF Eski Başkanı Çınar Çetinkaya “Tirebolulu milli değerimiz Hüseyin Avni Alpaslan’ı hak ettiği konuma getirmek için emekleri geçen başta TİRDEF olmak üzere tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz.

Yine gecen hafta tarihi Tirebolu Lisesi binasının cephe ve bahçe aydınlatmalarının yapılmasını finanse ederek lisemizin gururla aydınlanmasına vesile olan TİRDEF Yönetimini ve yapılmasında emekleri olan Sedat Akyıldız, Osman Altay, Emin Uğur başta olmak üzere diğer tüm arkadaşları kutlarız” dedi.

YORUM YAP