Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1479% 0.14
EURO33,8696% 0.21
STERLIN39,5481% 0.15
FRANG35,4433% 0.27
ALTIN2.041,16% 0,45
BITCOIN1.787.92211.394

Tamzara Mahallesinde Ekolojik Pazar Açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tamzara Mahallesinde Ekolojik Pazar Açıldı
Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, 3 Temmuz Cuma günü Şebinkarahisar ilçesine bağlı Tamzara Mahallesi’ne ziyarette bulunarak, mahalle merkezine kurulan “Ekolojik Pazar”ın sezon açılışını yaptı.
Ekolojik tarımı yaygınlaştırmak, üreticiyi örgütlemek, teşvik etmek, pazarlama sorununu çözmek ve tüketiciyi bilinçlendirmeyi amaçlayan “Turizm ile Yaşayan Tamzara” projesi kapsamında mahalledeki üreticiler tarafından organik olarak üretilen ve yüzde yüz yerli ürünlerin yer aldığı “Ekolojik Pazar” 2020 yılı sezonunu açtı.

Tamzara mahallesinde kurulan ekolojik pazarın açılışını gerçekleştiren Vali Enver Ünlü proje hakkında bilgi alıp, yöre halkının organik olarak ürettiği pazar ürünlerin inceleyerek, üreticilerden ve pazar esnafından bilgiler alarak, pazarda bulunan vatandaşlarla yakından ilgilendi. Yöresel ürünlerin yer aldığı tezgahları gezen Vali Ünlü’ye yöresel yiyeceklerden ikram edildi.
Vali Enver Ünlü, Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan güzergahta yer alan Şebinkarahisar’ın Tamzara mahallesinin; restore edilen evleri, yöresel dokuması, temiz havası, tarihi ve kültürel dokusuyla insanları şehir hayatından uzaklaştıracak bir özelliğe ve güzelliğe sahip olduğuna dikkat çekerek “Turizmle Yaşayan Tamzara Projesi’ni yerinde inceledi.
Vali Ünlü’ye proje ile ilgili bilgi veren Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir ve Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Giresun Valiliği Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) tarafından hazırlanan ve Şebinkarahisar Belediyesi’nin proje ortağı olduğu “Turizmle Yaşayan Tamzara Projesi”nin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklendiğini ve projenin son aşamaya geldiğini ifade ettiler.
Proje hakkında Vali Ünlü’ye verilen bilgide; projenin yaklaşık bir milyon lira bedelli ilk etapta 2 katlı bir konağın restore edildikten sonra bu konakta kökboyama atölyesi ve Tamzara dokuma atölyesi kurulacağı belirtildi.

YORUM YAP