DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN69.169,992.748

Sıbıç: “Ramazan Bayramımız huzur ve bereketimiz olsun”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sıbıç: “Ramazan Bayramımız huzur ve bereketimiz olsun”

Bulancak Belediye Başkanı Necmi  Sıbıç Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Millet olarak en kutsallarımızdan olan ve Ramazan ayının bitimini müjdeleyen bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Yüce Allah’tan dileğim bu huzur ve bereket ortamının bundan sonra da artarak devam etmesidir” dedi.

Başkan Sıbıç; “Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel ve güzel günlerdir.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı düşüncelerden dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile Bulancak halkımızın, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum” diyerek mesajını tamamladı.

YORUM YAP