Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,8894% 0.02
EURO31,5160% -0.02
STERLIN36,7869% 0.63
FRANG33,2474% 0.79
ALTIN1.920,81% 1,65
BITCOIN1.126.1213.026

Serdengeçti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Giresun Valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Serdengeçti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Serdengeçti, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihi birçok kahramanlıklarla dolu Aziz Türk Milleti, bağımsızlık bestesinin son mısrası olan Kurtuluş Savaşı ile bugün 100’üncü yılına ulaştığımız Cumhuriyetin ilanına giden yolda Şanlı Türk tarihine şerefle bir kahramanlık destanı daha nakşetmiştir.

Milletimizin birçok imkansızlıklar içerisinde, dünyanın en güçlü devletlerine karşı birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyerek, bütün imkanlarını sonuna kadar seferber ederek, topyekûn başlattığı Millî Mücadele sonucunda, bugün huzur ve barış içerisinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Türk Milletinin, hürriyetinin tescili niteliğinde ve en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetin ilanı edildiği 29 Ekim 1923 tarihi, bugün dünya coğrafyasında yaşananları gördükçe bizim için çok daha anlamlı ve önemli bir hal almaktadır.

Cumhuriyetimizin ilanının 100’üncü yılına ulaştığımız bugünleri coşkuyla kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Harbimizin zafere ulaşmasında ve devletlerimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahraman ecdadımızı rahmet ve saygıyla yâd ediyorum.

Milletimizin bin yıldır dünya üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşıyor olmasını sağlayan, şehadet aşığı tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve G-geleneklerine en uygun idare” olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlamanın haklı gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, bugün; bir yandan köklerine daha sıkı sarılan, diğer yandan semaya doğru daha fazla yükselen, kendi gövdesiyle birlikte geniş bir alanda güvenin, huzurun ve umudun adı olan bir devlet haline gelmiştir.

İlanından bugüne kadar eğitimde, sanayide, kültürde, ekonomide, teknolojide, altyapı hizmetlerinde, savunmada, kısaca her alanda çok önemli gelişmeler kaydetmemize vesile olan Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında hiçbir gücün, hiçbir kirli senaryonun, Türkiye’yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına asla izin vermeyeceğiz.

Bugün ecdadın bize hediye ettiği bu kutsal hazineye sahip çıkarak en büyük güvencemiz olan birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sımsıkı sarılıp büyük ve güçlü Türkiye hedefimiz için var gücümüzle çalışmaya devam etmeli, Türkiye Yüzyılı’nda 2053 ve 2071 vizyonuna dört elle sarılmalıyız.

Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bu noktada bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve Sayın Cumhurbaşkanımızın her fırsatta ifade ettiği gibi tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışını korumaktan geçmektedir.

Bu doğrultuda tüm değerleriyle büyük bir medeniyetin mirasçısı olan Devletimiz; özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği dev projeleri hayata geçirmiş, Milletiyle el ele vererek büyüme, gelişmeye ve kalkınmaya devam etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘‘Yurtta sulh, cihanda sulh’’ olarak dile getirdiği parolanın ışığında tüm dünyada barışı arzuluyor ve mazlumların yanında olarak gönül coğrafyamıza kucak açıyoruz.

İsrail’in Gazze’ye yönelik orantısız ve her türlü ahlaki temelden yoksun, insanlık dışı saldırıları ve hiçbir ayrım gözetmeden dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği katliamları bize bir kez daha gösteriyor ki bu coğrafyada daima güçlü olmak zorundayız.

Bu alçak saldırılarda hayatını kaybeden masumlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, bir an önce barışın tesis edilmesini ve gerilimin sona ermesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bağrımızdan çıkan 42. ve 47. Gönüllü Alaylarının kahraman neferlerini, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan Aziz Şehitlerimizi ve bu uğurda canlarını hiç çekinmeden ortaya koyan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ülkemizin bekası, aziz milletimizin huzuru, emniyeti ve selameti için sınır içinde ve ötesinde cansiperane görev yapan güvenlik güçlerimize muvaffakiyetler diliyorum.

Aziz milletimizin ve kıymetli Giresunlu hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.