Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79

Serdengeçti, Karne Dağıtım Törenine Katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Serdengeçti, Karne Dağıtım Törenine Katıldı.

Giresun Valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun’da örgün eğitim kurumlarında 4 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayan ve 19 Ocak 2024 Cuma günü sona eren “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı” I. Yarıyıl (sömestir) tatili nedeniyle düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Giresun Merkez Mithatpaşa Ortaokulunda 19 Ocak Cuma günü saat 10.00’da gerçekleşen karne dağıtım törenine katılan Vali Serdengeçti, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdi.

Karne dağıtım törenine; Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti’ye karne töreninden önce Okul Müdürü Baha Özdemir tarafından okulun tarihçesi, fiziki durumu, öğretmen ve öğrenci sayıları, derslik ve personel bilgileri, sosyal aktiviteler, başarı ve dereceler gibi detaylı bilgiler sunuldu.

ÖĞRENCİLERE YARIYIL TATİLİNDE BAŞARILAR

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, karne dağıtım töreninden önce yapmış olduğu paylaşımda “Yüzlerinizde tebessüm, gözlerinizde heyecan, kalplerinizde sevgi hiç eksik olmasın. Bir sonraki döneme daha başarılı ve güzel başlamak için yarıyıl tatilini en güzel şekilde değerlendirmeniz dileğiyle…” sözlerine yer verdi.

MİNİK YÜREKLERİN KARNE SEVİNCİ

Karne dağıtım töreninde anasıfında yer alan öğrencilerle tek tek yakından ilgilenen Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, “Sevgili Minikler, Değerli Veliler,

Öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Bugün burada sizleri görmek ve başarılarınızı kutlamak benim için büyük bir mutluluk. Bakıyorum da böyle güzel süslenmiş ve neşeli yüzlere sahip olduğunuz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Maşallah, hepinizin bahtı açık olsun.

Öğretmenlerinizden duyduğuma göre, çok başarılı bir dönem geçirmişsiniz. Gelecek, sizin eseriniz olacak ve şimdiden bu yolda çok güzel adımlar attığınızı görmek sevindirici. Öğretmenlerinizin tavsiyelerine uymuş, çok iyi çalışmışsınız. Size koca koca aferin diyorum!

Şimdi önümüzde iki haftalık bir dinlenme süreci var. Bu süre zarfında güzelce dinlenip enerji toplamanızı temenni ediyorum. Ancak unutmayın ki, bu dinlenme süreci sadece bir ara verme, bir mola. İki hafta sonra yine aynı şekilde okula sarılacak, öğrenmeye ve büyümeye devam edeceksiniz.

Sevgili minikler, sizlere sağlıklı, mutlu ve başarılı bir tatil dönemi diliyorum. Yüzlerinizdeki gülümseme hiç eksik olmasın!” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZE TUTKUYLA VE SEVGİYLE SARILIN

Anasınıfının ardından ortaokul kademesinde yer alan sınıfları ziyaret ederek karneleri dağıtan Vali Serdengeçti, “Sevgili Gençler,

Öncelikle hepinizi selamlıyorum, aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizler, bu sıralardan Cumhurbaşkanı dahil olmak üzere her meslek grubundan değerli bireyler olarak yetişeceksiniz. Bu nedenle, ülkemize tutkuyla ve sevgiyle sarılmanız çok önemlidir.

Unutmayın ki, hayatta karşınıza çıkacak her zorlukta insan olmanın değerini anlayın. İyimser olun, kötümserlik sizi ileriye taşımaz. Hayat, kötümser bir bakış açısıyla değil, iyimser bir tutumla daha anlamlı ve çekilir hale gelir.

Bugün karnelerinizi alacaksınız. Kiminiz takdir, kiminiz teşekkür belgesi alacak, kiminiz belki de beklediğiniz başarıyı yakalayamayacak. Ancak önemli olan, gelecek dönemde daha sıkı çalışarak bu eksiklikleri telafi edebilme azmiyle dolu olmanızdır. Unutmayın, benim öğrencilik dönemimde de başarılı ve başarısız olduğum zamanlar oldu. Yenilgiyi öğrenip, ayağa kalkmayı başardım.

Bir de şunu unutmayın ki, hiçbiriniz birbirinizle rekabet etmiyorsunuz. Aslında, hepiniz kendi potansiyelinizle yarışıyorsunuz. İradenizi güçlü tutarsanız, kendi içsel mücadelenizde başaramayacağınız hiçbir şey yok.

Sizlerle gurur duyuyoruz ve inanıyoruz ki, önünüzde büyük bir gelecek var.” cümlelerine yer verdi.

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR VE MOTİVASYON

Karne töreninin ardından öğretmenler odasında Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti ile öğretmenler arasında okuldaki eğitim süreçleri, öğrenci başarıları ve geleceğe yönelik planlar hakkında sohbet gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında “Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Bugün burada sizinle bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eğitim, toplumumuzun temel taşıdır ve bu süreçte en büyük sorumlulukları üstlenen siz değerli öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren kilit figürlersiniz.

Başarı, öğretmen ve öğrenci ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurulmuş olmasına bağlıdır. Bu nedenle, sizlerden öncelikle güzel ve iyi insanlar yetiştirmenizi istirham ediyorum. Eğitim, sadece bilgi aktarımı değil, aynı zamanda karakter oluşturmanın bir aracıdır. Bu bağlamda, başarının ölçüsü sadece akademik başarı değil, aynı zamanda kutsal olan erdem ve fazilettir.

Meslekleşme sürecinde, toplumsallaşma ve diğer paydaşlarla gelişme önemlidir. Ancak unutmamalıyız ki, kamu menfaatini özel menfaatin önünde tutan, bireysel çıkarını toplumsal çıkarından geride tutan insanlar faziletlidir. Ahlaki değerlere bağlı, taassuptan uzak ve eleştirel bir bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek, aslında en önemli hedefimizdir.

Her an, her yerde ahlaki değerlere uygun davranışlar sergilemek büyük önem taşır. Trafikte, sokakta, evde; her yerde ahlaklı insanlar toplumumuz için birer örnek teşkil eder. Çocuklarımıza sadece evet ve hayır arasında değil, aynı zamanda aradaki gri renkleri de görmeleri için rehberlik etmeliyiz. Bu sayede, onları çeşitli bakış açılarına sahip, eleştirel düşünebilen bireyler olarak yetiştirmiş oluruz.

Bu öğretim yılında da birlikte çalışarak, öğrencilerimize değerlerle dolu bir eğitim sunmaya devam edeceğimize inancım tamdır.” sözlerini kullandı.

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ VE TATİL MESAJI

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, karne dağıtım töreninin ardından yaptığı paylaşımda ise “Çocuklarımızın getirebileceği en güzel karne gülen yüzleridir. Bugünü heyecanla bekleyen anaokulu öğrencilerimizin eşsiz karne sevincine ortak olduk.

Fedakâr öğretmenlerimizin gayretleri, velilerimizin desteği ve sevgili öğrencilerimizin emeğiyle bir dönemi daha geride bıraktık. Dinlenerek, eğlenerek, oyun oynayarak ve bol bol kitap okuyarak bu kısa molanın çok iyi değerlendirilmesini istiyor ve sizleri çok seviyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÖRGÜN EĞİTİMDE 68 BİN 567 ÖĞRENCİ BULUNUYOR

04-08 Eylül 2023 tarihleri arasında Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine uygulanan Uyum Eğitimleri ile 11 Eylül 2023 Pazartesi günü tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitim olarak başlayan 2023-2024 eğitim öğretim yılının I. Yarıyılı bugün sona erdi.

2023-2024 Eğitim öğretim yılında İlimiz genelinde; Okulöncesi Eğitimde 9 bin 121 öğrenci, İlkokullarımızda 19 bin 193 öğrenci, Ortaokullarımızda 19 bin 204 öğrenci, Ortaöğretim kurumlarımızda ise 21 bin 49 öğrencimiz olmak üzere Örgün Eğitimde toplam 68 bin 567 öğrencimiz eğitim-öğretim görmektedir.

Örgün eğitimin yanı sıra Açık Öğretim Ortaokulunda 223, Açık Öğretim Lisesinde ise 4 bin 64 öğrenci olmak üzere toplam 4 bin 287 Açık Öğretim öğrencisi ile birlikte İlimiz genelinde toplam öğrenci sayısı 72 bin 854 olarak gerçekleşmiştir.

366 OKULDA 6 BİN 61 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR

2023-2024 Eğitim öğretim yılında Örgün Eğitim Kurumlarında 6 bin 61 öğretmenimiz görev yapmıştır.

Okul sayılarımıza bakıldığında; 36 Anaokulu, 4 Özel Eğitim Anaokulu, 110 İlkokul, 5 Özel Eğitim I. Kademe Okulu, 113 Ortaokul (35’i İmam Hatip Ortaokulu), 6 Özel Kademe II. Kademe Okulu, 31 Akademik Lise, 61 Meslek Lisesi ve 3 Özel Eğitim III. Kademe Okulu olmak üzere toplam 366 okulda eğitim öğretim hizmeti verilmiştir.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında İlimiz genelinde bulunan 56 Öğrenci Pansiyonunda bugün itibarıyla 3 Bin 908 öğrencinin barınma işlemleri tamamlanmıştır.

2.YARIYIL 5 ŞUBAT PAZARTESİ BAŞLIYOR

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da 2023-2024 Eğitim Öğretim II. Yarıyılı 05 Şubat 2024 Pazartesi günü başlayacak olup 14 Haziran 2024 Cuma günü sona erecektir.

YORUM YAP