DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.112.797-0.336

Şenlikoğlu’nun Şehitler Haftası Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, vatanı ve milleti için canını feda eden bütün şehitleri minnetle andığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Şenlikoğlu’nun Şehitler Haftası Mesajı

Başkan Şenlikoğlu mesajında: “Şehitlik, Allah rızası için, din, vatan ve millet uğruna canını vermek demektir. Bu makama erişmek de şereflerin en büyüğüdür. Türkiye’nin dört bir yanından vatanımız için seve seve canını veren şehitlerimiz bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir.” dedi.

Şenlikoğlu şöyle devam etti:  “Aziz milletimiz, bütün imkânsızlıklara rağmen milli mücadeleyi kazanarak bağımsızlığına sahip çıkmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini bu büyük zafer üzerine kurmuştur. Tarihin her döneminde taşıdığı iman ile birçok kahramanlıklar sergileyen ordumuz, askeri ve polisi ile bu vatan uğruna canını hiç düşünmeden vermesini bilmiştir. Vatan ve bayrak için bir an bile tereddüt etmeden canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize olan borcumuzu, ancak gelecek nesillere büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışarak ödeyebiliriz. Şanlı tarihimizin en önemli, en büyük savaşlarında vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan tüm saldırıların karşısında göğsünü siper etmiş kahraman şehitlerimizi ve bu yolda savaşan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.