DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.614,850.608
reklam

ŞENLİKOĞLU’NUN BERAT KANDİLİ MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ŞENLİKOĞLU’NUN BERAT KANDİLİ MESAJI
reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şenlikoğlu, Berat Kandili’nin İslam âleminin, ülkemizin ve insanlığın üzerinde bulunan her türlü olumsuzluklardan beratına vesile olması temennisinde bulunarak şunları kaydetti:

“Milli ve manevi değerlerini her zaman ön planda tutan milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri; insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, dini duyguların yoğunlaştığı, ilahi rahmetin, bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir.

Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için affetme günüdür. Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan uzak kalmayı öğretir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu gecenin öncelikle ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgınından kurtuluşumuza, Türk İslam âlemine, ülkemize ve milletimize birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış getirmesini Rabbimizden niyaz ederim.”

YORUM YAP