DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.114.0334.287

Şenlikoğlu’nun ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 102. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şenlikoğlu’nun ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ Mesajı

Şenlikoğlu mesajında: “İstiklal Marşı milletimizin vatan ve istiklal aşkıyla her türlü imkânsızlığa rağmen büyük inançla yürütülen kurtuluş mücadelesinin vatan şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralara dökülmüş ifadesidir.” diyerek şöyle devam etti:

“Milletimizin yaşadığı en sıkıntılı dönemde ‘Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuş, aynı zamanda Aziz kahraman ordumuza ve Aziz milletimize umut vermiştir. Milletimizin milli ve manevi değerlerini, duygularını ve acılarını yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy umudunu, heyecanını milletiyle paylaşmış ve milli mücadele ruhunun alevlenmesine, diriliş harekâtının başlamasına öncülük yapmıştır. Kulağımıza geldiğinde göğsümüzü kabartan, İstiklal Marşımız kurtuluş mücadelemizin kazanıldığı dönemin şartlarını ve mücadelenin şiddetini anlatmaktadır. Aziz Türk Milletimizin büyük bir fedakârlıkla ve azimle vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi gerçek manada kahramanlık öyküsü olarak durmaktadır.

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 102. Yıl dönümünde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.