Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Şehitler Köprüsü Çarşamba Günü Açılıyor mu?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şehitler Köprüsü Çarşamba Günü Açılıyor mu?

22 Ağustos gecesi Tirebolu Doğankent Karayolunun 12.km’sinde sel tahribatı nedeniyle çöken Muttap Deresi Menfezinin yerine yapılan Şehitler Köprüsünün 30 Aralık Çarşamba günü yapılacak törenle hizmete gireceği söyleniyor.

Giresun Valisi Enver Ünlü sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasa “Sözümüzü Tuttuk…” dedi. Vali Ünlü devamla “16 Ekim’de yapımına başlanan, üç açıklıklı, iki ayaklı Tirebolu-Doğankent Karayolu üzerindeki köprümüz; geceli gündüzlü bir çalışmanın ardından yıl bitmeden ulaşıma açılıyor. Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Ak Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı kurucularından Sedat Pir de sosyal medya hesabından “22 Ağustos’ta yaşanan sel ve afet sonrasında Tirebolu-Doğankent Karayolunun 12. kilometresinde çöken menfez sonrasında tam o esnada yoldan geçen jandarma aracı ve greyderin Harşit Deresine çöken menfezle gitmesiyle 5 askerimiz ve greyder operatörümüz görevi başlarında millete hizmet yolunda şehit olmuşlardı. Bu akşam itibariyle köprü bitmek üzere. Çarşamba günü programda değişiklik olmaz ise Ulaştırma Bakanı ve milletvekillerinin katılımıyla açılacak. Şehitlerimize rahmet olsun. Mekanları cennet olsun” diyerek köprünün açılacağı müjdesini verdi.

Köprünün yapımı süresince Tirebolu – Gümüşhane Karayolu ağır vasıtaların geçişine kapatılmış diğer vasıtalar için de ulaşım Tirebolu Aslancık Grup Yolundan sağlanmıştı. Haber: İbrahim Balcıoğlu

YORUM YAP