DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN68.744,012.234

Şehitimiz İsmail Ünal Resmi Törenle Karşılandı

Pençe-Kilit Operasyon Bölgesinde şehit olan Giresun ili Espiye Nüfusuna kayıtlı P. Söz. Er İsmail Ünal, Ordu-Giresun Havalimanında resmi törenle karşılandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şehitimiz İsmail Ünal Resmi Törenle Karşılandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 25 Kasım Cuma günü bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşları P.Tğm. Duabey Onur Öztürkmen ve P.Uzm.Çvş. Mustafa Yıldız ile birlikte Espiye nüfusuna kayıtlı 21 yaşındaki P.Söz.Er İsmail Ünal şehit oldu.

Şehit P.Söz.Er İsmail Ünal ve silah arkadaşları için ilk olarak 28 Kasım Pazartesi günü Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören icra edildi. Ardından Hakkari (Otluca)’den karayoluyla Van Havalimanına intikalleri oldu. Burada da havayoluyla memleketlerine uğurlandılar.

Şehit P.Söz.Er İsmail Ünal için Ordu-Giresun Havalimanında 28 Kasım Pazartesi günü karşılama töreni düzenlendi.

Tören öncesi havalimanında, şehidimizin ailesi ile yakından ilgilenen Sayın Valimiz Enver Ünlü, şehit ailesine tekrar başsağlığı dileyerek teselli etti.

Türk Hava Kuvvetlerini ait askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanına getirilen Şehit Ünal’ın Şanlı Türk Bayrağına sarılı tabutu tören mangası tarafından törenle omuzlarda taşınarak Güce ilçesine nakledilmek üzere cenaze nakil aracına konuldu. Buradan karayoluyla Güce ilçesine hareket edildi.

Törene, Şehidimizin ailesi ve yakınları ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Vali Enver Ünlü, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Milletvekilleri, belediye başkanları, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM YAP