DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.281.341-2.715

Şebinkarahisarlılar Seferberlik Gibi Çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli yaklaşık 10 ili doğrudan etkileyen deprem için kolları sıvayan Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları seferberlik mantığı ile çalışıyorlar.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şebinkarahisarlılar Seferberlik Gibi Çalışıyor

Başta Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ŞEBİNSİAD) olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile Kahramanmaraş ve Gaziantep’e 150 sahra çadırı kuran kahramanlar gittikleri yerlerde yardımların dağıtılmasına da yardımcı oldular. 

Konula ilgili bir açıklama yapan ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Karayılan “İçlerinde yönetim kurulu üyelerimizin de bulunduğu yaklaşık 25 kişilik bir ekip ile 4 günde toplam 150 sahra çadırını Kahramanmaraş ve Gaziantep il ve ilçelerine kurmuş bulunmaktayız.

Biz buradayken geride kalan Yönetim Kurulu Üyelerimiz İstanbul’da Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Şebinkarahisarlılar Vakfı Başkanı Avni Işcan ve yönetim kurulu üyeleri ve diğer köy, mahalle ve ilçe derneklerimizle görüşerek topyekûn birliktelikle canla başla maddi manevi beraber olarak bu zor zamanda Şebinkarahisarlıların ülkeleri ve milleti için nasıl çalıştığını ve fedakâr olduklarını gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Bizler tüm sivil toplum kuruluşları olarak önce memleketimiz anlayışı ile bu örnek davranışı göstererek ülkemize de örnek olduk. Tabii ki bundan sonra yapılacak işler çok. Özellikle İstanbul ve Şebinkarahisar’ımızın deprem bölgesinde olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Önce bu afette kalan görevlerimizi yaptıktan sonra Mehmet Şimşek başkanımla birlikte sık sık iletişim halinde olmamız sebebiyle ortak bir çalışmayı inşallah hayata geçireceğiz. 

Allah hepinizden razı olsun. Bu bir ekip ve birliktelik işiydi. Kimimiz deprem bölgesinde kimimiz İstanbul’da tedarikte. Nasıl ki bir ordu öndeki kuvvetlerine lojistik desteği veremez ise ilerleyemez ise bizim de İstanbul’daki başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, kardeşlerimiz, abilerimiz, ablalarımız, hemşerilerimiz olmasaydı buralarda bu kadar rahat çalışamazdık” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.