DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.112.797-0.336

Schömberg Giresunlular Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Almanya’da en etkili derneklerimizden biri olan Stuttgart Schömberg Giresunlular Derneği, yaptığı olağan Genel Kurul toplantısında yeni yönetimini seçti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Schömberg Giresunlular Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Yeni Yönetim Kurulu gençleşmeye gitmesiyle 3. nesil de artık dernekçiliğe el atmış oldu. Bölgede yaşayan hemşerilerimizin arasında gelenekleri yaşatma gençlere memleket sevgisi dayanışması aşılamak amaçlı kurulmuş derneğin yeni yönetim kurulu tamamen genç isimlerden oluşması dikkat çekti.

Stuttgart Schömberg Giresunlular Derneği, yaptığı olağan Genel Kurul toplantısında eski yönetimin aklanmasından sonra seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda, başkanlığa Hakan Coşkun seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Coşkun, dernek üyelerine teşekkür ederek, bugüne kadar Türkiye’ye birçok yardımlarda bulunduklarını ifade ederek, “Amacımız, derneğimizi daha da güçlendirerek, üyelerimizin taleplerine en iyi şekilde yanıt verebilmektir. Giresunlu hemşerilerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik hayatına katkı sağlamak için çalışacağız. Eski Başkanlarımız Mustafa Karakaş ve Zeki Ahmetoğlu’na yapmış oldukları hizmetlerden dolayı da teşekkür ederim. Her zaman başımızın tacı ve Onursal başkanlarımızdırlar” dedi.

Yönetim Kurulu’nun artık ‘bizde varız’ diyen bir topluluktan oluştuğunu da belirten Hakan Coşkun, “Elektronik Mühendisi, Makina Mühendisi, Alman Memur, Banka Finans Uzmanı ve 3. nesil artık Giresun davasında ‘Bizde varız’ diyor” dedi.

Yeni Yönetim Kurulu; Hakan Coşkun (Başkan), Emin Kaptanoğlu (Başkan Yrd.), Ercan Kırömeroğlu (Başkan Yrd.), Serdar Karakaş (Muhasip/Kasa), Tamer Coşkun (Sekreter ve Halkla ilişkiler) ve Üyeler Oğuzhan Dursun ve Murat Saydam’dan oluştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.