Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1497% 0.14
EURO33,8597% 0.14
STERLIN39,5632% 0.19
FRANG35,3978% 0.15
ALTIN2.041,34% 0,46
BITCOIN1.761.2899.459

Sahil Bandındaki Kalite Giderek Yükseliyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sahil Bandındaki Kalite Giderek Yükseliyor.

Giresun’un sahil şehri kimliğini öne çıkarmak için önemli düzenleme çalışmalarını hayata geçiren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sahil bandındaki kaliteyi giderek yükseltiyor.

Başkan Şenlikoğlu göreve başladığında öncelikli projeleri arasına aldığı sahil ışıklandırma projesini hemen hayata geçirmişti.


Keşap Tüneli ile Erikliman Mevkii arasına uygulanan 17 kilometrelik projede; ilk etapta Hükümet Konağı ile Gemilerçekeği arası, daha sonra ise Batı ve Doğu yakası tamamlanmıştı. Selçuklu motifli 6 metre yükseklikteki modern led aydınlatmalı direkler 25 metre aralıkla dikilmiş ve Giresun’un sahil şeridine yakışır bir proje uygulanmıştı.

Proje kapsamında, Atapark’ın ışıklandırması da düzenlenmiş ve sahil yolu aydınlatmasının başlayıp sona erdiği noktalara da ‘Fındığın Başkenti, Kirazın Anavatanı Giresun’a Hoş Geldiniz’ yazılı totem tabelalar yerleştirilmişti.

VATANDAŞLAR OLDUKÇA MEMNUN

Gelinen noktada ışıl ışıl bir görünüme kavuşan 17 kilometrelik sahil bandı vatandaşların büyük beğenisini kazanırken, gerek Giresun’da yaşayan vatandaşlar ve gerekse tatil için memleketlerine gelen gurbetçiler Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkürlerini iletiyorlar.

Daha önce gece saatlerinde sahilde güvenli bir şekilde gezemediklerini söyleyen vatandaşlar: “Karadeniz bölgesinde her il de hatta ilçelerde bile sahil ışıklandırması yapılmış, ancak Giresun sahilimiz ise karanlık içerisindeydi. Bu eksikliği gören Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’nun hayata geçirdiği aydınlatma projesiyle birlikte hem güzel bir görsel oluştu hem de geceleri aydınlık bir ortamda ve güvenli olarak sahilimizde yürüyebiliyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getiriyorlar.

ŞENLİKOĞLU: “BÜYÜK TAKDİR GÖRDÜ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yaptığı açıklamada; “17 kilometrelik sahil şeridimiz geceleri ışıl ışıl olarak görsel bir güzellik sunuyor. Projemiz hemşehrilerimiz tarafından takdir edildi ve taraflı tarafsız her kesim projemize destek verdi. Bu projeyle birlikte, şehre hem görsel bir zenginlik kazandırıldı hem de olası tehlikelere karşı önlem alınmış oldu. Dekoratif aydınlatma direkleri sayesinde 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız sahil şeridinde daha rahat gezip, yürüyüş yapabiliyor. Spor yapma, yürüyüş ve gezi alanlarından vatandaşlarımız güvenli, rahat ve özgürce faydalanabiliyor.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, belediye olarak her kulvarda hizmetlere devam ettiklerini aktararak: “Bunun yanında plajlarıyla, temizliğiyle, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, sosyal tesisleriyle sahillerimize değer katmaya devam ediyoruz. Şehrimiz gecesiyle gündüzüyle gerçek bir sahil şehrine yakışır hale geldi. Hizmet çıtamızı her alanda genişleterek, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak adına çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP