DOLAR32,5900% 0.34
EURO34,8687% 0.36
STERLIN40,6316% 0.06
FRANG35,8626% 0.71
ALTIN2.507,65% 0,93
BITCOIN2.125.5441.805

Robot Yarışmasından Takımlarımız Başarılarla Döndü

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün; ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi, beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen

Yayınlanma Tarihi : Google News
Robot Yarışmasından Takımlarımız Başarılarla Döndü

girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla düzenlediği; 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında “Ahican Tarihin Sıfır Noktasında – GÖBEKLİTEPE” temasıyla Şanlıurfa İli GAP Arena Spor Salonunda yapıldı.

12 farklı kategoride düzenlenen yarışmaya, ulusal düzeyde 10.803 katılımcı 4.404 robot ile başvurmuş, uluslararası katılımcılarla bu sayı daha da yukarıları çıkmıştır. Finale kalan 5.425 öğretmen ve öğrenci ise hazırladıkları 2.453 robot projesi ile final müsabakalarında boy gösterdi.

14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında ilimizden; Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bulancak Atatürk Ortaokulu, Giresun Bilim ve Sanat Merkezi ile Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 5 okulumuzun robot takımları mücadele ederek ilimizi başarıyla temsil etti. Dört gün süren yarışmalar sonunda, İlimiz okullarının robot takımları 4 ayrı kategoride başarılar elde etti. Yarışmada;

-Temel Seviye Çizgi İzleyen Robot kategorisinde, Bulancak Atatürk Ortaokulu Robot Takımı 1. oldu.

-Çizgi İzleyen Robot kategorisinde, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  (BATEM) GRobotik Takımı ile 2.lik,

-Mini Sumo Robot kategorisinde, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  (BATEM) Venom28 Takımı ile de 2.lik,

-Hızlı Çizgi İzleyen Robot kategorisinde ise Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Robot Takımı 3.lük elde eti.

Yarışmada dereceye giren tüm okullarımız bu başarılarının yanında, TEKNOFEST’e direk katılım hakkını da elde etmiş oldular.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ekiplerimizin başarısından dolayı; Organizasyonun büyüklüğü ve uluslararası boyutu göz önüne alındığında kazandıkları başarının önemine vurgu yaparak, Yarışmaya katılan ve üstün başarı gösteren tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte onlara destek veren yönetici ve velilerimizi de tebrik etti.

YORUM YAP