DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN68.930,003.285

Ramazan ve 23 Nisan Çocuk Bayramlarımız Kutlu olsun

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, bu yıl peş peşe kutlayacağımız Ramazan ve 23 Nisan Çocuk bayramları için yayınladığı ortak kutlama mesajında; “Her iki bayramda Milletimiz ve değerlerimiz açısından önemli bir yere sahip olup, şeker tadında bayramlar diliyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ramazan ve 23 Nisan Çocuk Bayramlarımız Kutlu olsun

Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR; “Asrın felaketi olarak kabul edilen Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından büyük acılar çektik. Ancak Millet ve devlet olarak büyük bir dayanışma örneği de sergileyerek yaralarımızı hızla sardık ve sarmaya devam ediyoruz. Bu büyük felaketin ardından; evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayını da geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan Ramazan bayramına ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz. Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeli, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz.

Çocuklar demişken; bu yıl Ramazan Bayramının 3. gününe denk gelen 23 Nisan Çocuk Bayramı da çifte bayram kutlamamıza vesile olmuştur. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve Dünya çocuklarına hediye ettiği, TBMM’nin kuruluş günü olan 23 Nisan gününü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutluyoruz. Bu yıl 103. Yılını idrak etmenin gurur ve mutluluğunu milletçe yaşayacağımız, bir milletin varoluş mücadelesi, Milli mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş adımlarının başlangıcı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü, aynı zamanda başta bizim çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarına hediye edilmiş tek ve en anlamlı bayramdır.

Bu duygu ve düşünceler ile Bulancak halkımızın, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, TBMM’nin kuruluşunun 103. Yılı ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.