Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,4093% 0.13
EURO34,1095% 0.13
STERLIN39,8008% 0.12
FRANG35,5536% 0.1
ALTIN2.103,16% 0,10
BITCOIN1.989.3441.791

Plajlar Bölgesi Yoğun İlgi Görüyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Plajlar Bölgesi Yoğun İlgi Görüyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun mega projeleri arasında yer alan Plajlar Bölgesi Projesi’nin ilk etabı yoğun ilgi görüyor.

Sosyal tesisler, aydınlatma, temizlik, güven ve konforun üst düzeyde olduğu Plajlar Bölgesi yılın 12 ayı hizmet veriyor.

Büyüleyici konforuyla Karadeniz’in en büyük plajı olan tesis yaz döneminde yaşadığı yoğunluğu sonbahar ve kış döneminde de aratmadı. Hava sıcaklıklarının elverişli olduğu zamanlarda özellikle gençler ve öğrenciler gece geç saatlere kadar bölgede keyifli dakikalar geçiriyor.

Vatandaşların rahatlığı için her detayın bulunduğu projede; 7.400 m2 yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 m2 taş amfi tiyatro (konser ve etkinlikler için), 3 adet iskele, 200 m2 çocuk su parkı, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, bisiklet park yeri, kamp alanı, çocuk macera parkuru, wc/duş ve bebek bakım ünitesi, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, mescit, güvenlik noktası, şu anda aktif olarak 3 adet, toplamda 6 adet plaj işletmesi ve 1 adet de market yer almaktadır.

“BİZİM İÇİN HER DETAY DÜŞÜNÜLMÜŞ”

Gerek Giresun’da yaşayan vatandaşlar, gerekse gurbetçiler ve öğrenciler ise sunulan hizmetten oldukça memnun kaldıklarına değinerek, “Yıllardır bakımsız, baraka tipi, gece vatandaşların kullanımında olmayan, görsel bütünlüğü bulunmayan, güvenliği olmayan plajların yerine böylesine konforlu ve bizim rahatlığımız için her detayı düşünülmüş bir tesisin hizmete başlaması bizler açısından son derece sevindirici. Yaz dönemlerinde rahatça denize girip, istediğimiz her ihtiyaca ulaşabiliyoruz. Diğer mevsimlerde ise ister gündüz, isterse geceleri bu bölgeye giderek rahatça zaman geçirebiliyoruz. Giresun artık çevre illerle yarışır bir hale geldi. Şehrimize böyle bir tesisi kazandırdığı için Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

ŞENLİKOĞLU: “YOLA ÇIKARKEN SÖZ VERMİŞTİK”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, “Şehrimizin turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle Giresun’umuzun sahip olduğu doğal değerleri en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Sahillerimizi cazibe merkezi haline getirerek hak ettiği değeri almasını sağlıyoruz. Plajlar projemiz Giresun’da yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra, hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz için de çok güzel bir dinlenme ve denizle buluşma noktası oldu. Yola çıkarken şehrimizi, bölgemizin en güzel kumsallarına, plajlarına sahip bir şehir yapacağız demiştik. Onun için bu projeye özel önem vererek, vatandaşlarımız için her detayı düşündük. Özellikle gurbetçilerimiz ve şehrimize yeni gelen öğrenciler ziyaret ettikleri plajlar bölgemize hayran kaldılar ve çok geç kalınmış bir proje olduğunu bizlere söyleyerek, teşekkürlerini ilettiler. Bu da bizi hem çok mutlu ediyor, hem de çalışma şevkimizi daha da artırıyor.” açıklamasını yaptı.

YORUM YAP