DOLAR32,3073% 0.14
EURO34,9299% 0.16
STERLIN41,2009% 0.11
FRANG35,3820% 0.13
ALTIN2.426,53% 0,21
BITCOIN67.562,82-1.325

Plajlar Bölgesi Birinci Etabının Açılışı Yapıldı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun mega projeleri arasında yer alan Plajlar Bölgesi Projesinin birinci etabının açılışı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Plajlar Bölgesi Birinci Etabının Açılışı Yapıldı

Karadeniz’in en konforlu en modern ve 2 kilometre uzunluğundaki plaj kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Açılış töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu projenin mükemmelliğinden söz ederek: “Adasıyla, deniziyle, mavisiyle, yeşiliyle, yaylalarıyla doğa harikası olan şehrimizin en kıymetli yerlerden birindeyiz. Burası Karadeniz Bölgemizin en büyük ve uzun plajı. Bizler, deniz ile iç içe yaşayan bir kentiz. Yola çıkarken Ekibim ve şahsım Şehrimizi, bölgemizin en güzel kumsallarına, plajlarına sahip bir şehir yapacağız demiştik. Onun için bu projeye özel önem verdik, sizler için her detayı düşündük.” dedi.

Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Karadeniz Bölgemizde hiçbir yerde olmayan ve tabiri caizse Ege’yi aratmayacak görselliği ve donatıları olan bu projemiz bugün itibariyle sizlerin kullanımında olacak. Plajlar projemiz hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz içinde çok güzel bir dinlenme ve denizle buluşma noktası olacak. İnşallah kısa zamanda tamamını hızlı bir şekilde bitirmiş olacağız. Sizlere söz verdiğimiz projeleri birer birer yerine getiriyoruz. Plaj projemiz sizlerin bizlerden beklediği önemli hizmetlerden bir tanesiydi. Bu projemizi de sizlerle birlikte hizmete açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her detayı düşündüğümüzü söylemiştim.

Bu projemizde, 7400 m2 yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 m2 taş amfi tiyatro (konser ve etkinlikler için), 3 adet iskele, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 adet çay kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası, 6 adet plaj işletmesi gibi yerleri barındırıyor.

Şehrimizin turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu doğal değerleri en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Sahillerimizi cazibe merkezi haline getirerek hak ettiği değeri almasını sağladık. Bakın her taraf Işıl Işıl değil mi? Eskiden buraları, sahillerimizi hatırlıyorsunuz değil mi? Çok şükür o günler geride kaldı. Çünkü sizler aydınlıklara layıksınız karanlığa değil. ‘Denize kavuşan Giresun’ sloganıyla başladığımız plajlar bölgesi birinci etabı şehrimize ve sizlere hayırlı olsun.

Ayrıca, bu projemizin ikinci etabına da inşallah kısa sürede başlayacağız. Bu eserin ortaya çıkmasından emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve herkese teşekkür ediyorum. Sizlere de bol eğlenceler diliyorum.”

Daha sonra gerçekleştirilen muhteşem havai fişek gösterisi ise ilgiyle izlendi ve renkli görüntülere sahne oldu. Ardından konser programına geçildi.

BURAY HAYRANLARINI COŞTURDU

Açılışın ardından ise plajlar projesi kapsamında yapılan taş amfi bölgesinde, genç sanatçı Buray muhteşem bir konser verdi.

Büyük bir çıkış yakalayan pop müziğinin sevilen ismi Buray, Giresunlular ile bulaşmasında hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser alanına adeta akın eden Buray hayranları, ön sıralarda konseri takip edebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Alanı dolduran binlerce vatandaş, şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Yaşananları ölümsüzleştirmek isteyen binlerce kişi o anları cep telefonuna kaydetti. Ücretsiz konserde hayranlarıyla buluşan genç sanatçı popüler şarkılarını coşkuyla seslendirildi.

Yaklaşık 2 saat süren konserin ardından genç sanatçı, sahne performansıyla Giresunlular’dan tam not aldı.

YORUM YAP