Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2277% 0.06
EURO33,8756% 0
STERLIN39,5618% -0.03
FRANG35,3175% -0.58
ALTIN2.052,30% 0,57
BITCOIN1.948.3883.003

Piraziz-Bulancak sahilleri ottan ve çöpten geçit vermiyor!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Piraziz-Bulancak sahilleri ottan ve çöpten geçit vermiyor!

Karadeniz duble sahil yolunun Piraziz ve Bulancak geçişleri temizlenmeyen yabani otlar ve yoldan geçen araçlardan atılan çöpler nedeniyle çirkin görüntü oluşturuyor.

İnsanların sıcak yaz akşamlarında serinlemek ve hava almak için gezintiye çıktığı yol güzergahındaki kaldırım kenarları, hatta kaldırım üzerleri uzun zamandır kesilmeyen yabani otların işgaliyle çirkin görüntüye sebep olurken, yoldan geçen araçlardan atılan ve temizlenmeyen çöplerde sürekli şikayet konusu oluyor.

Karayollarının sorumluluk alanında bulunduğu için, güvenlik gerekçesiyle belediyelerin yabani ot mücadelesi ve temizlik yapamadığı yol kenarlarının akıbeti belirsizliğini sürdürüyor. Hatta şehir merkezi geçişlerinde yabani ot ve çöp temizliği yapmak isteyen belediyeler uyarılarak engelleniyor. Çirkin görüntünün yanında görüşü de engelleyen yabani otların aşırı büyümesi yol güvenliği açısından da son derece büyük tehlike oluşturuyor. Yine yabani otlardan dolayı; sinek, böcek ve fare gibi haşeratın üreme ve çoğalması için uygun ortam oluşuyor.

Bu konuda belediye ve basın kuruluşlarına sürekli şikayetlerini ileten vatandaşlar, yabani otların ve çöplerin bir an önce temizlenmesini isteyerek, temiz ve güvenli bir sahilde yürümek ve güzelliklerimizden faydalanmak istiyoruz dediler.

Bulancak belediyesi yetkisinde olmamasına rağmen vatandaşın yoğun istek ve şikayetleri dolayısıyla lokal olarak ot kesimi ve çöp temizliği yapıyor. Haber: Giresun Haber Ajansı

YORUM YAP