Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2290% 0.07
EURO33,8765% -0.06
STERLIN39,5031% -0.2
FRANG35,3367% -0.55
ALTIN2.053,22% 0,62
BITCOIN1.929.9020.834

Ordu’da Sörf Rüzgarı Esti

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz sporlarını geliştirmek amacıyla adrenalin seviyesi yüksek spor türleri arasında yer alan sörf sporu için festival düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ordu’da Sörf Rüzgarı Esti

2-3 Ekim tarihlerinde Akyazı Sahili’nde 18 Yaş Altı ve Yetişkin Kadın-Erkek Açık Kategorisi olmak üzere toplamda 22 sporcunun katılımıyla düzenlenen festivalde sporcular Karadeniz’in hırçın dalgalarında mücadele etti. 2 gün süren festivalde başarı gösteren sporcular ödüllendirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

22 SPORCU KATILDI

2020 yılında Başkan Güler’in tohumlarını atarak sörf merkezi haline getirdiği Ordu’da, ulusal ve uluslararası yarışlar düzenlemek, merkezlerde sörf eğitimi alan sporculara yarış rekabeti yaşatmak ve ülkemizde denize kıyısı olan illere örnek olmak amacıyla gerçekleştirilen festivale 22 sporcu katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

18 Yaş Altı Kadın-Erkek Kategorisinde 1. Akıl Köse, 2. Azra Arslan, 3.Alya Eliaçık ; Yetişkin Kadın-Erkek Açık Kategorisinde 1.Akıl Köse, 2.Evren Saygın, 3.İrem Aydın oldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Yarışmacılara ödülleri Akyazı Su Sporları Eğitim Tesisinde yapılan ödül töreniyle takdim edildi. Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, ileriki yıllarda sörf festivalinin daha geniş katılımla yapılacağına inandığını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Başkan Vekili Tezcan, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın ufkunun açıklığı son yıllarda bizlere denizi kullanmayı öğretti. Ben inanıyorum ki bugün az sporcuyla yaptığımız sörf festivalimiz çok kısa sürede buraya sığmayacak bir sporcu ve izleyici kalabalığıyla devam edecektir. Ordu bu anlamda uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak bir il olacaktır” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

SPORCULARDAN TEŞEKKÜR

Sörfün çok keyifli bir spor olduğunu söyleyen sporcular çok eğlenceli bir festivalde kendilerini buluşturan Başkan Güler ve ekibine teşekkür etti. Yaz boyunca Ordu’da çok güzel festivallerin düzenlendiğine dikkat çeken sporcular festivalin devamlılığını diledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.