DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.112.797-0.336

Minik Kalplerden Atatürk’e Mektup

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla bir araya gelen Merkez Çıtlakkale Anaokulu Demokrasi Sınıfı öğrencileri, Anıtkabir’e göndermek üzere Atatürk’e mektup yazdı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Minik Kalplerden Atatürk’e Mektup

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan özlemlerini ve duygularını, kelimelere ve resimlere döken çocuklar, mektuplarını Anıtkabir Komutanlığına göndermek üzere 10 Kasım Perşembe günü Valilik hizmet binası içerisinde yer alan PTT şubesine geldi.

Öğrencilerin yaptığı bu hareketi büyük bir beğeniyle gözlemleyen Valimiz Enver Ünlü, öğretmenleri ve çocukları alkışlayarak onları tebrik etti.

Daha sonra PTT şubesinde sıraya giren öğrenciler, yazdıkları mektupları Anıtkabir’e ulaştırılması amacıyla görevlilere teslim etti.

Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ünlü, “Öğrencilerimizi kutluyor, kalplerindeki Atatürk sevgisiyle O’nun fikirlerini sonsuza dek yaşatmak için çalışacaklarına gönülden inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Valimiz Ünlü’ye Çıtlakkale Anaokulu öğretmenleri tarafından Genelkurmay Başkanlığı Anıtkabir Komutanlığınca, gönderilen her mektuba cevap verileceği ve uygun görülenlerin “Atatürk ve Çocuk” dergisinde yayımlanacağı bilgisi verildi.

Postalama işleminden sonra Valimiz Ünlü, Çıtlakkale Anaokulu Demokrasi Sınıfı öğrencilerini Valilik hizmet binası içerisinde yer alan oyun alanında misafir ederek çocuklarla yakından ilgilendi.

YORUM YAP