Millet Bahçesi Projesine Start Veriliyor! « Bulancak Ajans

1 Haziran 2023 - 21:42

Millet Bahçesi Projesine Start Veriliyor!

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yerel seçimler öncesi vaat ettiği mega projeler arasında yer alan Millet Bahçesi projesi için geri sayım başladı.

Millet Bahçesi Projesine Start Veriliyor!
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 22:29

Yeni stadyumun hizmete girmesinin ardından, Atatürk stadının olduğu alana uygulanacak olan Millet Bahçesi projesi için ilk etapta Atatürk stadının hurda ihalesi gerçekleştirilecek.

Makine Kimya Enstitüsü (MKE) tarafından 18 Şubat 2021 tarihinde yapılacak olan hurda ihalesinin hemen ardından arazi TOKi’ ye devredilecek. Nisan veya Mayıs ayı içerisinde ise TOKi tarafından projenin yapım ihalesi gerçekleştirilecek ve muhtemelen 1-1,5 yıl içerisinde proje tamamlanarak halkın kullanımına sunulacak.

Tamamlandığında yeşil dokusu ile şehrimize değer katacak bir projeyi hayata geçirmiş olacaklarını ifade eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Sayın Cumhurbaşkanımızın startını verdiği Millet Bahçesi projesini şehrimizde de uyguluyoruz. Bilindiği gibi projemiz Giresun Atatürk stadının bulunduğu alana uygulanacak. Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından 18 Şubat’ta hurdaların alınmasıyla ilgili ihale gerçekleştirilecek. Oradaki hurda işlemleri bittikten sonra tahminen Nisan veya Mayıs ayı başlarında yapım ihalesine çıkılabileceğini düşünüyoruz. Millet bahçemiz şehrimizin en güzel, en gözde bölgesinde, denize karşı şehrin ortasında bir baha şeklinde yer alacak.  Yediden yetmişe halkımızın tüm kesimine hitap edecek olan Millet Bahçemizde vatandaşlarımız doğayla baş başa hoşça vakit geçirebilecekler. Spor salonu ve yüzme havuzuyla birlikte bu bölge bir yaşam merkezi haline gelecek. Belediye olarak projeye elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Şehrimiz için vaat ettiğimiz projelerden birisini daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu şimdiden yaşıyoruz. Birçok sosyal donatının bulunacağı Millet Bahçemizde, hemşerilerimizin ve araçlarıyla geçen vatandaşlarımızı bu alanımızda misafir ederek, gün boyu keyifli vakit geçirmelerini hedefliyoruz. “ diyerek şöyle devam etti:

 

“Bizler, göreve başladığımız günden beri hizmet aşkı ile Giresun’umuzu güzelleştireceğiz demiştik. Şehrimizin daha güzel hale gelmesi, gelecek nesillere daha güzel yaşanabilir bir şehir bırakmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Millet Bahçesinin hayata geçmesiyle birlikte halkımız aileleri ile birlikte eğlenip, dinleneceği çok güzel mekânlardan birine sahip olacaktır. Bizler günü kurtarmanın değil, kalıcı eserler bırakmanın gayretindeyiz. Böylesine büyük bir projeyi Giresun’umuza kazandırmada katkısı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

Başkan Şenlikoğlu, açıklamasının devamında ise: “Çocukluk ve gençlik yıllarımızın geçtiği, birçok şampiyonluklar hüzünler yaşadığımız, unutamayacağımız bayramlar kutladığımız Atatürk stadımıza veda etmek tabi ki üzüyor. Ancak bu alana Millet Bahçesi gibi güzel ve kalıcı bir projenin uygulanacak olması ise üzüntümüzü oldukça hafifletiyor.” dedi.