DOLAR32,1734% 0.12
EURO35,0072% 0.08
STERLIN41,1286% 0.2
FRANG35,2867% 0.31
ALTIN2.422,67% -0,28
BITCOIN67.818,69-1.073

Mehmet Işık Toprağa Verildi

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Giresun eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Mehmet Işık toprağa verildi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mehmet Işık Toprağa Verildi

1989-1994 ile 1999-2002 yılları arasında iki dönem Giresun Belediye Başkanlığı ve 22. dönem Giresun Milletvekilliği yapan ve 84 yaşında hayata gözlerini yuman Mehmet Işık için Giresun Belediyesi önünde tören düzenlendi.

Törende ilk olarak merhum Mehmet Işık’ın öz geçmişi okunduktan sonra söz alan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Mehmet Işık’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek: “Bugün burada sadece eski bir belediye başkanı eski bir milletvekilini değil bir büyüğümüzü bir uslumuzu ebediyete uğurluyoruz. Kendisi Giresun’un kalbinde en nadide yerinde her zaman yerini koruyacaktır. Mehmet başkanımız, ağabeyimiz her zaman büyüklüğüyle bizlere yol göstermiştir. Giresun’a hizmetleri olmuştur. Biz kendisinden razıyız.  Rabbim de razı olsun. Ailesine, sevenlerine ve bütün Giresun’a başsağlığı diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Giresun Valisi Enver Ünlü ise: “Belediye başkanımız, milletvekilimiz Mehmet Işık Giresun’a değerli hizmetler, kıymetli eserler kazandırmıştır. Ailesine, yakınlarına ve hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum. Belediye başkanımız, milletvekilimiz, büyüğümüz Mehmet Işık, kıymetli eserlerle, yaptığı güzel işlerle hayırlarla ebediyete kadar gönlümüzde yaşayacaktır. Kendisinin bizde yeri müstehnadır. O’nu unutmayacağız” dedi.

Ardından ailesi adına kızı Elvan Işık Gezmiş konuşma yaptıktan sonra, cenaze Kayadibi Mahallesi’nde Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Kayadibi aile kabristanlığında toprağa verildi.

Törene; Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Necati Tığlı, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, siyasi parti il ve ilçe başkanları, STK başkanları, eski belediye başkanları, eski milletvekilleri ve sevenleri katıldı.

YORUM YAP