![Maviyemiş ve Salep Üretiminin Geliştirilmesi İçin Hibe Desteği Verilecek](https://i0.wp.com/www.bulancakajans.com/wp-content/uploads/2023/03/mavsalpdeshib-790x420.jpg)
![reklam](https://www.bulancakajans.com/wp-content/uploads/2024/05/kusluhan-300x250-1.jpg)
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü nden yapılan açıklama şöyle; ”Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde uygulamaya konulan “Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında ilimizde alt proje olarak yürütülen Giresun İlinde Maviyemiş Üretiminin Arttırılması Projesi için Maviyemiş fidanlarına %75 hibe desteği verilecektir. Ayrıca Giresun İlinde Salep Üretiminin Geliştirme Projesi için de Salep yumrusuna %50 hibe desteği verilecektir.
Projelerimize tüm çiftçilerimiz davetli olup başvurular 24 Mart 2023 tarihine kadar yapılması gerekmekte olup destekleme alanımız 2023 yılı için; Maviyemiş Projesi için 28 dekar/kişi, Salep Projemiz için 20 kişi ile sınırlıdır. Başvurularınız İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize şahsen yapılması gerekmektedir. ”