Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtınaya Dikkat! « Bulancak Ajans

27 Ekim 2021 - 00:28

Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtınaya Dikkat!

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doğu Karadeniz’de ”Orta ve Doğu Karadeniz’in İç Kesimleri, Doğu Anadolu’nun Kuzeyi ile Kayseri ve Sivas Çevrelerinde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına!” beklendiği belirtildi.

Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtınaya Dikkat!
Son Güncelleme :

27 Ocak 2021 - 23:16

Yapılan açıklama şöyle; ”Güneyli rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kayseri ve Sivas çevrelerinde Perşembe günü öğle saatlerine kadar kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde etkili olmaya devam etmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Ayrıca; ”Orta Karadeniz’de rüzgarın, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra batı ve güneybatı, doğusu kuzeybatı yönlerden etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; yarın (Perşembe) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.” ifadelerine yer verildi.