Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3292.31

Kümbet Yayla Yolunda ‘Işıklar Yanmıyor!’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kümbet Yayla Yolunda ‘Işıklar Yanmıyor!’

Giresun’un en meşhur yaylası olan ve ‘Yaylaların Başkenti’ olarak da bilinen Kümbet Yaylası’na çıkan yoldaki Dereli İlçesi ve Duroğlu Beldesi ile bazı köyler hariç yolun büyük bir kısmında ışıklandırma olmaması trafik kazalarına davetiye çıkartıyor.

Ülkemizdeki trafik kazaları için yapılan araştırmalarda en çok insan hatasından dolayı trafik kazalarının oluştuğu biliniyor. Ancak Kümbet Yaylası’na giderken ya da dönerken hava karardıktan sonra seyahat edecek yolcular bu yoldaki ışıklandırmalar yetersiz olduğu için her an trafik kazası ile karşı karşıya gelebilirler.

Giresun Merkez’den Duroğlu Beldesi ve Dereli İlçesi’nden geçerek Kümbet Yaylası’na giden yoldaki ışıklandırmaların yetersizliğinin yanı sıra asfalttaki çizgilerin silinmiş olması ve yol kenarlarına reflektör konulmaması bu yolda seyahat eden yolcuların yoldan savrularak dere yatağına, uçuruma ya da yol kenarlarındaki yükseltilere çarpma ihtimali bir hayli yüksek. Bunun yanında araçların birbirine çarpmasına da sebebiyet verecek bu durum, ciddi kazaları ve can kayıplarını da beraberinde getirir diye yorumlanıyor.

Haber: Hakan Uğurlu

YORUM YAP