Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2031% 0.18
EURO33,8194% 0.02
STERLIN39,5202% 0.03
FRANG35,5001% 0.23
ALTIN2.038,06% 0,25
BITCOIN1.912.7846.521

Kuşluhan Camii Onarılarak Yeniden Hizmete Girdi

1870 yılında yapılan Bulancak Kuşluhan Köyü Merkez Camii onarılarak yeniden hizmete girdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kuşluhan Camii Onarılarak Yeniden Hizmete Girdi

Özel İdare ve vatandaşlar tarafından ortaklaşa olarak ve yaklaşık 400 Bin Lira’ya onarılan camiinin hizmete girmesiyle ilgili bugün Giresun Valisi Hasan Karahan’ın, Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan ve Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın da katılımıyla bir tören gerçekleştirildi.

Caminin onarımında emeği geçenlere ve bağışta bulunan hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Vali Karahan, “Böylesine güzeli bir günde hayırlı ve mübarek bir günde, Cuma gününde Ramazan’ın başladığı bir günde ecdadımızın yaptığı, yaptırdığı bir eseri tekrar ibadete açıyoruz. Tekrar kullanıma açıyoruz. Bu bizim bir sorumluluğumuzdu.” dedi.

Tarihi camilerin onarılarak tekrar ibadete açılmasının ecdadımıza karşı evlatlık borcu olduğunu belirten Vali Karahan, “Bugün ecdadımıza atalarımıza karşı bu borcu ödüyoruz. Tabi bu eserler bizim buradaki tapu kütüklerimiz, tapu kayıtlarımız. Bölgelerde varlığımızın işaret taşları. Onlara gerekli ilgili ve hürmeti göstereceğiz ve bunları yaşatacağız. Camiler buluşma,  bir araya gelme, cemaat olma yeridir. Camilere hayat merkezi olarak bakarsak bir anlam ifade eder. Yoksa kuru kuruya binaların kimseye bir faydası yoktur.  Bu duygu düşüncelerle emeği geçenleri kutluyorum. Hayırlı olsun. Bu mübarek günde böyle bir açılışta sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ramazanınız şimdiden mübarek olsun.” şeklinde konuştu.

Giresun Valisi Hasan Karahan’ın Kuşluhan Köyü Merkez Cami açılışındaki konuşması

https://youtu.be/TmXW8WKRl5U

İl Müftüsü Muhittin Oral da camilerin önemi ve camilere yapılan hizmetlerle ilgili Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak bilgilendirme yaptı.

Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Fatsa da Kuşluhan Köyü ve onarılan Cami ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

https://youtu.be/PEUiKmyB4fY

Konuşmaların ardından Nuri Genç Hoca’nın duaları sonrası kesilen kurdeleyle cami ibadete açıldı.

Açılışa Giresun Valisi Hasan Karahan’ın yanı sıra Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, İl Jandarma Komutanı  Jan. Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk,  önceki dönem milletvekili Rüştü Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, DOKAP Başkanı Mürşit Gürel, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, İl Defterdarı Sedat Ayyıldız, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bülent Ersoy, bazı sivil toplum kuruluş yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FOTOGRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 

YORUM YAP