Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.951.6991.748

Kale’de Bilinmeyenler Gün Yüzüne Çıkıyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kale’de Bilinmeyenler Gün Yüzüne Çıkıyor!

Giresun Belediyesi doğa harikası ve şehrimizin seyir terası konumundaki Kale’de yaptığı çalışmaları her geçen gün artırıyor.

Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatları doğrultusunda Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonrası Kale’nin Doğu ucunda yer alan seyir terasından (Giresun Lisesi üzeri)  Özgürlük Yolu başlangıcına ulaşan patika yol kullanılabilir hale getirilecek.


Bu güzergahın halk arasında çok az kesim tarafından bilindiğini belirten Şenlikoğlu, yapılacak temizlik çalışmalarının ardından yolun kullanıma açılacağını, ayrıca bu yol boyunca iki mağaranın daha ortaya çıktığını belirtti.

Vali Enver Ünlü ile birlikte Kale’de incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu, göreve geldikten sonra Kale’de çok ciddi çalışmalar yaptıklarını anlatarak, “Kullanılmayan alanları temizleyip gün yüzüne çıkartarak Kale’nin kullanılabilir alanını bir hayli yükselttik. Bu çalışmalar ağaçlara zarar verilmeden gerçekleşti. Şehrimizin seyir terası konumunda olan ve ziyaretçilere eşsiz bir Giresun manzarası sunan Kale’mizi ışıklandırarak surları gün yüzüne çıkardık.

Aynı zamanda Kale’nin güvenliğine son derece katkı sağlayacak, yerli ve yabancı turistlerin rahat ve güvenli bir şekilde gezmelerini sağlamak amacıyla da güvenlik kameraları taktık. Kale’nin Doğu ve Batı yakasına sahilden görünecek şekilde ışıklı  ‘Giresun’ tabelaları koyduk. Yürüyüş yollarını kullanılabilir hale getirdik. Yön levhaları takıp, bordür çalışmaları yaptık.” diyerek, Kale’de çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Gece gündüz dört mevsim hizmet veren Giresun Kalesi, ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin gezip dinlenebilecekleri alanlardan bir tanesi olması nedeniyle tur şirketlerinin de tercih ettiği bir mekân olarak biliniyor.

 

YORUM YAP