Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79

İZMİR’İN YANINDAYIZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
İZMİR’İN YANINDAYIZ

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6’lık deprem sonrası enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

Can ve mal kayıplarının yaşandığı depremin ardından, Türkiye’nin dört bir yanından İzmir’e arama kurtarma destek ekipleri ile yiyecek, giyecek ve barınma yardımı gönderiliyor.

Bu kapsamda belediyemiz, İzmir’e destek için harekete geçti.

Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, İzmir’e bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek: “Dün bizler zora düştüğümüzde onlar yanımızdaydılar. İlimizde yaşanan sel afetinin yaralarını hep birlikte sarmıştık. Bugün ise sıra bizde. Gün birlik günü. Afetzedelerimizin özellikle kuru gıda ve yeni battaniye ihtiyaçları bulunmaktadır. Hemşehrilerimizin bu ihtiyaçları karşılamak için yapacak oldukları yardımları Giresun Botanik Park’a getirmeleri halinde toplanan yardımlar Belediyemiz tarafından en kısa zamanda deprem bölgesine ulaştırılacaktır.” dedi.

Başkanımız Şenlikoğlu, bölgede cansiperane şekilde çalışan tüm ekiplere kolaylıklar dileyerek, “Her dakika müjdeli haberlerini bekliyoruz. Ülke olarak İzmirli kardeşlerimizin hep birlikte yaralarını sarıp yanlarında olmaya devam edeceğiz. Deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve aziz milletimize sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Mekanları cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP