DOLAR32,5900% 0.34
EURO34,8687% 0.36
STERLIN40,6316% 0.06
FRANG35,8626% 0.71
ALTIN2.507,65% 0,93
BITCOIN2.125.5441.805

İstanbul’da Ordu Rüzgârı Esmeye Başladı

Ordu’nun her yönüyle tanıtılması amacıyla Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) iş birliği ile İstanbul’da düzenlenen “Ordu Tanıtım Günleri” başladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İstanbul’da Ordu Rüzgârı Esmeye Başladı

“Ordu Tanıtım Günler”nin ilk günün de ziyaretçiler, Ordu Büyükşehir Belediyesi standına yoğun ilgi gösterdi.

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen ve yüzbinlerce Orduluyu bir araya getirecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” düzenlenen açılış töreni ile İstanbul’da start aldı. İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanında yapılan organizasyona ilk günden memleket özlemi çeken Ordulular ve İstanbullular akın etti.

BAŞKAN GÜLER: “ORDU’MUZUN TÜM GÜZELLİKLERİNİ ZİYARETÇİLERİMİZE SUNUYORUZ”

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı 7. Dünya Kongresi için Güney Kore’ye giden ve açılış programına katılamayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, açılış törenine bir telgraf gönderdi.

Ordu Tanıtım Günleri’nin her alanda Ordu’nun tanıtımına katkı sağlayacağını ve etkinliğe Pazar günü katılacağını vurgulayan Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Fındık, bal ve kivi diyarı olan ilimizin, birbirinden lezzetli yemeklerini, kültürünü, ekonomisini ve turizmini tanıttığımız Ordu Günleri’nin İstanbul’da 11.sini gerçekleştiriyor, memleket hasreti çeken vatandaşlarımıza kentimizin güzelliklerini sunuyoruz. Güney Kore’de yapılan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı 7. Dünya Kongresi için yurt dışında bulunduğumdan bu güzel ve anlamlı günde yanınızda bulunamıyorum. Ancak 16 Ekim Pazar günü sizlerle olacağımı belirtmek isterim. Bu vesileyle 11. İstanbul Ordu Günlerinin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, ilimizin en güzel şekilde tanıtılacağının mutluluğuyla emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Sizlere, hemşehrilerime ve kıymetli misafirlerimize saygı ve selamlarımı sunarım.”

ORDU İSTANBUL’A TAŞINDI

Ordu’nun yöresel ürünleri ve kültürünün tanıtıldığı organizasyonda Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile çeşitli kurum ve kuruluşların stantları yer alıyor. İstanbul ve çevre illerden gelen Orduluların stantlara olan ilgisi ise yoğun oluyor.

BÜYÜKŞEHİR STANDI İLK GÜNDEN ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

“Ordu Tanıtım Günleri”ne katılan vatandaşların etkinlik alanına girdiklerinde ilk durakları ise Ordu Büyükşehir Belediyesi standı oluyor. Stantta vatandaşlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışmalar gösteriliyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden vatandaşlara ayrıca fındık ve Kybele çikolatası ikramının yanı sıra çeşitli hediyeler dağıtılıyor.

BÜYÜKŞEHİR BANDOSU ETKİNLİĞE RENK KATIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’da günün belli saatlerinde düzenlediği konserlerle Ordu Tanıtım Günleri’ne renk katıyor.

TANITIM GÜNLERİ 16 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

“11. Ordu Tanıtım Günleri” 16 Ekim Pazar gününe kadar Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

YORUM YAP