DOLAR32,5330% 0.7
EURO34,8895% -0.11
STERLIN41,5685% 0.56
FRANG36,4189% 0.71
ALTIN2.407,01% 0,67
BITCOIN66.945,76-2.171
reklam

İhracatın Yıldızları Ödül Töreni Trabzon’da yapıldı.

Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni Trabzon’da yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İhracatın Yıldızları Ödül Töreni Trabzon’da yapıldı.
reklam

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan Trabzon’dan 131 ülke ve dünyanın tüm kıtalarına ihracat yapıldığına vurgu yaparak, kalitede markalı ürün üreten ve ihraç eden firmaların Trabzon’un gurur kaynağı olduğuna dikkat çekti.

Gürdoğan, Trabzon’un ihracat performansının her yıl daha da arttığını, ödül alan firmaların zoru başararak 20 yıldır Trabzon’dan ihracat yaptığını ve ilin ihracatına katkı sağladığını söyledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe ise Trabzon’un 27 sektörün tamamında ihracat gerçekleştirdiğine değinerek yeni dönemde vizyonlarının Türkiye’yi ilk 10 ihracatçı ülke arasına sokmak olduğunu söyledi. Gültepe, bu nedenle Trabzon’daki ihracatçılardan da beklentilerin biraz fazla olduğunu belirterek, TİM olarak ihracatçılarımızın yanında olacaklarını ve onları destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş da Trabzon’un ihracatta Türkiye’de ilk 20’nin içerisinde olmasının büyük bir başarı olduğuna vurgu yaparak ülke olarak üreterek, ihracat yaparak, mal ve hizmet satarak Türkiye’yi kalkındıracaklarını söyledi. Bakan Muş şöyle konuştu:

“Şu an dünyanın ve bizim de uğraştığımız en önemli mesele enflasyon meselesidir. Gelecek Türkiye için aydınlıktır. Gelecekle alakalı Türkiye’nin önüne koyduğu hedefleri gerçekleştirme potansiyeli mevcuttur. Türkiye bir yolu tercih etmiştir, üreterek döviz getirdiği, mal ve hizmet ihracatı yaparak ülkeye döviz kazandırma yolunu net bir şekilde seçmiştir ve bu şekilde Türkiye’nin önünü açmayı, kalkındırmanın formülünü burada ortaya koymuştur.  Dolayısıyla buradan geri adım atılmayacaktır ve biz üreterek, ihracat yaparak, mal ve hizmet satarak Türkiye’yi kalkındıracağız.  Türkiye’nin önümüzdeki hedeflerine ulaşmasını sağlayacağız. İnşallah bu yıl 250 milyar dolarlık hedefini yakalayacak bu ülke ve önümüzdeki yıl da bunun üzerine koyarak ilerlemeye devam edeceğiz. Tüm ihracatçılarımı ve sanayicilerimizi Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünde göstermiş oldukları yolda almış oldukları görevden dolayı tebrik ediyor, kutluyorum. Yarınlar bizimdir. Türkiye’nin önü parlaktır. Türkiye’ye güvenin ve yatırımlarınızı buna göre yapmaya devam edin.”

Konuşmaların ardından Trabzon ihracatına son 20 yılda kesintisiz bir şekilde değer katan ilk 10 firmanın yanı sıra, Trabzon ihracatına değer katan kadın ihracatçı firmalar ile Markalaşıp Trabzon ihracatına değer katan ihracatçı firmalara ödülleri verildi.

Borsamızın da üyesi olan ihracatçı firmalardan Ferrero Fındık İth.ve Tic. A.Ş adına Sera Üner, Lider Şirketler Grubu adına Saadettin Altuntaş, Arslantürk  Tarım Ürünleri San. İhr. ve İth. A.Ş adına Mustafa Arslantürk, Kalyoncu Şirketler Grubu adına Saffet Kalyoncu, Cirav Gıda San. İnşaat Dış Tic. Ltd. Şti adına Mehmet Cirav ve Karadeniz Kardeşler Gıda San.ve Tic. A.Ş. adına Yılmaz Karadeniz’e bakan Muş ve protokol üyeleri tarafından plaket ve belgeleri takdim edildi.

YORUM YAP