Haymana’da Şehitlik Anıtı Temel Atma Töreni Yapılacak. « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 09:33

Haymana’da Şehitlik Anıtı Temel Atma Töreni Yapılacak.

Millî Mücadelemizin önemli kahramanlarından ve Giresun’umuzun gururu 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın, Sakarya Meydan Muharebesinde şehit düştüğü…

Haymana’da Şehitlik Anıtı Temel Atma Töreni Yapılacak.
Son Güncelleme :

22 Mart 2021 - 21:28

Haymana ilçesinde yer alan mezarının çevresinin, şehitlik ve tören alanı olarak düzenlenmesine ilişkin yapılan girişimler sonucu yapım ihalesi gerçekleştirilen Haymana Merkez Şehitlik ve Tören Alanı temel atma töreni 23 Mart 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.
Konuyla ilgili olarak Ankara Giresun Plotformu Başkanı Ahmet Temur’un sosyal medya aracılığı ile gönderdiği davetiyede “Giresun 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt Mezarı temel atma töreni saat 12.00 ‘da başlayacağı açıklandı. Temel atma törenine katılmak isteyenlerin saat 11.00’da Haymana Belediyesinde olmaları gerekiyor. Temel atma töreni sonrasında saat 13.00 Mangal dağı Şehitliğine ziyaret ile devam edecek olan program saat 14.00’da 42.Alay Hatıra Ormanına fidan dikimi yapıldıktan sonra saat 15.00 ‘da Mangal Dağı Şehitliği Anıtında duaların okunmasıyla program son bulacağı” belirtildi.
Haber: Yavuz Kayacık